Кабмін з запізненням призначає плату за тендерні скарги у розмірі 0,3% від очікуваної вартості
22.04.2020   //   600 Переглядів

На засідання уряду 22 квітня винесено проект Постанови «Про встановлення розміру плати за подання скарги та затвердження Порядку здійснення плати за надання скарги до органу оскарження через електронну систему закупівель та її повернення субʼєкту оскарження», розроблений Міністерством економрозвитку.

Копія документу є у розпорядженні «Наших грошей», фото нижче.

Плата за подання скарги до органу оскарження встановлюється у розмірі 0,3% від очікуваної вартості закупівлі або лота, але не менше 2 тис грн і не більше 85 тис грн у разі оскарження тендерної документації, рішень та бездіяльності замовника до закінчення строку для подання тендерних пропозицій. Це також стосується і «оборонних» закупівель.

При закупівлях по закону «Про запровадження нових інвестиційних можливостей […] для проведення енергомодернізації» плата за подання скарги встановлюється у розмірі 2 тис грн (на тендерну документацію та дії замовника до аукціону) та 0,6% очікуваної вартості або ціни енергосервісного договору. Передбачено не менше 3 тис грн і не більше 170 тис грн за скарги на дії замовника на його дії після розгляду тендерних пропозицій.

Розмір плати автоматично встановлюється системою електронних закупівель і округлюється до наступних 10 гривень. Держпідприємство «Прозорро» визнається відповідальним за отримання плати за подання скарги та її повернення субєкту оскарження чи перерахуванню до держбюджету.

Порядок здійснення плати до органу оскарження передбачає, що ДП «Прозорро» забезпечує відкриття окремого рахунку в банку, де державі належить понад 75%. Адміністратор системи закупівель оприлюднює на сайті Уповноваженого органу реквізити для внесення плати за скаргу та про зміни реквізитів протягом одного робочого дня з дня внесення змін.

З січня 2021 року набере чинності пункт, що плата здійснюється через електронну систему закупівель або із застосування елетронного платіжного шлюзу, або безготівковим перерахунком. Для внесення скарги до реєстру субєкт оскарження повинен буде враховувати строки проведення міжбанківських переказів.

Якщо скаржник спізнився з перерахуванням, до адміністратор має повернути йому гроші протягом двох робочих днів з моменту зарахування.

У адміністратора також є два дні на перерахування до держбюджету коштів за скарги, які не були задоволені органом оскарження, залишені без розгляду або розгляд припинявся у певних випадках.

Адміністратор повертає гроші скаржнику  протягом двох робочих днів з дня оприлюднення рішення органу оскарження щодо повного або часткового задоволення скарги, залишення скарги без розгляду або розгляд припинено, якщо замовник усунув зазначені в скарзі порушення.

Неповернуті з скаржнику кошти після трирічного збереження на рахунку адміністратора перераховуються до держбюджету.

Нагадаємо, 19 квітня вступили в силу зміни до закону «Про публічні закупівлі». Вони передбачали введення плати за скарги по новому порядку. Раніше плата була фіксована – 5 тис грн за будь-які скарги по товарам/послугам і 15 тис грн по роботам. Однак Кабінет міністрів не прийняв вищеописану постанову до вступу в силу законодавчих змін, а винісши її на розгляд лише 22 квітня.