«Приватівці» розіграли поставку палива на обленерго по завищеним цінам
15.04.2020   //   135 Переглядів

ПАТ «Запоріжжяобленерго» за результатами тендеру замовило ТОВ «Лівайн торг» постачання автомобільного пального на 13,06 млн грн.

Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя».

За даними «Прозорро», «Запоріжжяобленерго» 6 квітня уклало з «Лівайн торг» договір на постачання бензину та дизпалива на суму 13,47 млн грн.  Але через день – 8 квітня, до нього внесли зміни, яким зменшили вартість частини бензину та загальну суму угоди.

Таким чином, замовлено замовлено 205830 літрів пального А-92 Energy по 26,04 грн./л та ще 124170 літрів по новій  зменшеній ціні –  по 22,98 грн/л.

Також замовлено  28200 літрів пального А-95 по 27,06 грн./л та 11250 літрів по 24,00 грн/л. А ще заплановано поставити 141000 літрів дизпалива Energy по 27,06 грн./л. Ціни на нього не знижували.

За підрахунками видання «Enkorr», до підписання додаткової угоди «Лівайн Торг» поставив обленерго 74% від замовленого обсягу нафтопродуктів з премією 3 грн./л, що склало 1,12 млн грн. понад вартість бензину і ДТ на заправках «Авіас».

Все пальне має постачатися за скретч-картками через партнерські мережі АЗС: «Авіас плюс», «Укрнафта», «ZNP», «ANP».

Водночас, надані зразки скретч-карток належить мережі АЗС «Авіас». Згідно сайту цієї мережі, нині роздрібна ціна на АЗС безпосередньо в Запоріжжі становить 23 грн./л за А-92 Energy, 24 грн./л за А-95 та 24 грн/л дизельного пального Energy, що значно дешевше початкових відпускних цін для обленерго.

ТОВ «Лівайн торг» входить до сфери впливу групи «Приват» Ігоря Коломойського, як і мережа АЗС «Авіас». При цьому, понад 60% в ПАТ «Запоріжжяобленерго» належить державі. Ще близько 12% контролюється структурами з орбіти Костянтина Григоришина, 16% – Ігоря Суркіса і 7% Ігоря Коломойського.

Серед матеріально-технічної бази «Лівайн торг»перерахувало стіл, стілець, камін, чайник, двері, плакати, тощо.

Єдиним конкурентом переможця на нинішньому тендері виступило ТОВ «Барвінок-інвест», яке також входить до сфери впливу Ігоря Коломойського.

На нинішньому тендері обидва учасника вказали контактні е-мейли саме на домені zp.znp.com.ua, на якому розміщена інформація про «Барвінок-інвест» та мережу заправок «ZNP».

Загалом «Барвінок-інвест» 96 рази зустрічалося на тендерах з «Лівайн торг».

Минулого року таким же складом учасників розіграли тендер на поставку пального для «Запоріжжяобленерго».

Загалом «Лівайн торг» отримало від “Запоріжжяобленерго” замовлень на 62,8 млн грн, а загалом по Україні на мільярди гривень.