Держава злила ще 585 мільйонів за рятувальні машини на заточених під фаворита торгах
14.04.2020   //   268 Переглядів

Державне агентство інфраструктурних проектів України 7 квітня за результатами тендерів замовило ТОВ «Валідус Спецавто» спеціальних аварійно-рятувальних машин різних типів на загальну суму 584,87 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року поставлять 139 спеціальних аварійно-рятувальних машин легкого типу BC FR САРМ-Л на базі п’ятимісного повнопривідного пікапа Ford Ranger P375 ICA2 Євро 6 із кондиціонером і подушками безпеки по 3,50 млн грн. Торік ціна складала 3,47 млн грн.

Також до серпня поставлять 17 спеціальних аварійно-рятувальних машин середнього типу BC VC-35-1D САРМ-С на базі повнопривідного мікроавтобуса Volkswagen Crafter 35 Євро 6 із надбудовою по 5,80 млн грн. Їхня минулорічна ціна становила 5,77 млн грн.

У машинах буде планшет SolidPad LX10W із софтом схем легкових автомобілів CRS Edition, навігатор з відеореєстратором і камерою заднього огляду, радіостанції, сигнально-гучномовна установка, електролебідка, різне аварійно-рятувальне обладнання тощо.

Анонімні фірми вимагали від замовника змінити вимоги до гідравлічного і пневматичного аварійно-рятувального обладнання, які нібито виписані під єдиного виробника «Weber» (Німеччина). Нагадаємо, торік ТОВ «Пост-01» заявило, що у 2018-2019 роках Німецький гуманітарний фонд GIZ поставив ДСНС автомобілі САРМ з обладнанням та сервісними інструментами і приладдям «Weber». GIZ закупив їх на публічних торгах у Німеччині, причому на вимогу ДСНС технічна документація торгів нібито була виписана під «Weber». Компанія «Holmatro» (Нідерланди) отримала від GIZ відповідь на запит щодо можливої участі в торгах, що буде розглядатися лише обладнання «Weber», бо на цьому наполягла ДСНС. Отже, учасникам з обладнанням «Weber» не треба включати сервісні інструменти і приладдя вартістю близько 17 тис євро в ціну, бо ті вже є у ДСНС. До того ж, як пише «Пост-01», фірма «Weber» має в Україні ексклюзивного представника.

Договір передбачає аванс 50% згідно постанови Кабміну №1070 від 4 грудня 2019 року.

Сума угод всього на 1,08 млн грн. або 0,2% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 585,96 млн грн., оскільки ніхто не знижував ціну під час аукціонів.

Із травня 2019 року «Валідус Спецавто» виграв усі п’ять тендерів Укрінфрапроекту щодо спеціальних аварійно-рятувальних машин САРМ, отримавши підряди на 934,93 млн грн.

Столична фірма належить директору Андрію Нагорному з Києва. Раніше він керував і володів столичним ТОВ «Спецвен» разом з киянином Євгенієм Чистюхіним, доки ту компанію не переписали на нового директора Віталія Пашковського з Житомирщини.

Єдиним конкурентом із такими ж базовими автомобілями було столичне ТОВ «Торговий дім «Егрітек» Вікторії Панченко із Прилук Чернігівської області, яким керує Олександр Оскаленко. Раніше ним володів депутат Чернігівської облради від РПЛ Олег Авер’янов, який у 2015-2016 роках був першим заступником нинішнього голови ДСНС Миколи Чечоткіна. Його помешкання у 2016 році обшукували у зв’язку з тендером на поставку пожежної техніки, але справа так і не потрапила до суду (див. «Розплата з Ляшком»).

Суперник заснував ТОВ «Спецтехноекспо» разом із ТОВ «Богдан Інтер» Михайла Сокола і ТОВ «Київський республіканський автоцентр» Валентина, Михайла і Маріанни Затхеїв.

Керівником Укрінфрапроекту в листопаді 2019 року призначений Кирило Хом’яков.