Мерія злила оточенню Корбана 80 мільйонів на монтаж люків, розлякавши інших строком оплати і досвідом
09.04.2020   //   280 Переглядів

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради 30 березня уклало угоду з ТОВ «Пентагон-ЮА» про поточний ремонт люків оглядових колодязів і камер підземних інженерних міських комунікацій на 79,90 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч встановлять 5 023 чавунні люки з бетонною вставкою без опорного кільця або з одним-двома опорними кільцями під навантаження 25 т чи 40 т по 15-17 тис грн. за люк.

У жовтні 2019 року ціна від цієї фірми для Департаменту складала 1619 тис грн. за люк.

Закупівлю провели за переговорною процедурою, бо торги двічі доводилось відміняли через нестачу учасників. На перші прийшов тільки «Пентагон-ЮА», на другі – ніхто.

Тендерна документація відмінених торгів і проект договору передбачали оплату протягом 120 робочих днів, тому неконкурентний договір з «Пентагон-ЮА» підписали саме з таким строком. Однак за день його зменшили додатковою угодою вчетверо – до 30 робочих днів.

Крім того, для участі у відмінених торгах вимагалось надати аналогічний договір, обсяг наданих послуг або виконаних робіт за яким був не менше 80% його вартості. При цьому замовник не вказав чітко, які договори вважатиме аналогічними. А підряди саме щодо «поточного ремонту люків оглядових колодязів і камер підземних інженерних міських комунікацій» отримував лише «Пентагон-ЮА». У жовтні 2019 року з ним уклали два договори на 6,98 млн грн., один з яких він і подав як аналогічний на відмінені торги.

До 2019 року засновником дніпровської «Пентагон-ЮА» був Богдан Біленко, який тепер здає фірмі в оренду техніку як фізична особа. Потім фірму переоформили на Антона Кранга, який до 2018 року займав посаду заступника начальника Олександрійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області.

У 2017 році Богдан Біленко створив ТОВ «Біо-Форс», власником якого з 2018 року є Ігор Бірман з Ізраїлю, близький до Геннадія Корбана – друга мера Дніпра Бориса Філатова.

Директором «Пентагон-ЮА» є Денис Химчик. Раніше фірмою керував Олександр Кіров, який певний час очолював ТОВ «Ла Страда», котре теж отримувало підряди мерії Дніпра.