«ОККО» та «Вог» не торгуючись поділили порівну майже мільярд на паливо для поліції
08.04.2020   //   11724 Переглядів

Національна поліція України 3 квітня за результатами тендерів повідомила про намір укласти три угоди про постачання палива через мережу АЗС за картками і талонами на загальну суму 885,62 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Два постачальники змагались лише між собою, жодного разу не знизивши ціни під час усіх аукціонів. Зрештою вони отримали підряди на майже однакові суми, а формальна економія відносно загальної очікуваної вартості у 934,07 млн грн. склала всього 5%.

  • ПП «ОККО Контракт» Віталія Антонова (концерн «Галнафтогаз») за 467,03 млн грн. замовили 18,03 млн літрів білоруського бензину А-95 по 24,36 грн./л.

Це дещо дешевше за нинішню середню роздрібну ціну на сайті «EnKorr» у 24,50 грн./л.

  • ТОВ «Вог Кард» за 467,03 млн грн. поставить продукцію «Укртатнафти»: 11,25 млн літрів бензину А-92 по 23,40 грн./л і 7,41 млн літрів дизпалива по 24,42 грн./л.

Як пише «EnKorr», зараз середня роздрібна ціна дизпалива трохи нижча – 23,96 грн./л.

Тендерні ціни обох постачальників нижчі від однакових цін на їх АЗС, але не враховують знижок, які отримують звичайні роздрібні покупці. Наприклад, 3 квітня на стелах бензин А-92 коштував 25,49 грн./л, що на 9% дорожче від тендерної ціни. Однак зі знижкою 5 грн. на заправці «WOG» ціна складає 20,49 грн., що на 14% дешевше від тендерної ціни.

Майбутні угоди передбачатимуть, що постачальники можуть отримати оплату за паливо через 90 робочих днів після поставки. Тобто ціна палива має враховувати кредитування замовника на понад чотири місяці з боку постачальників. У випадку, якщо оплата справді буде перераховуватись так довго, ціна справді може збільшуватись на кілька відсотків.

В оголошеннях вказано строк поставки до 4 травня, але, ймовірно, мова йде про поставку самих карток і талонів, а не всього обсягу палива. Договори діятимуть до кінця року.

Для участі в тендерах треба було мати у користуванні, оренді або власності мережу АЗС по всій Україні. В кожній області та Києві вимагалось не менше восьми АЗС (за винятком тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму), у тому числі не менше однієї АЗС у містах: Кременчук, Кривий Ріг, Краматорськ, Слов’янськ, Бахмут, Маріуполь, Покровськ, Курахове, Сєверодонецьк, Лисичанськ, Сватове, Старобільськ, Щастя, Новоайдар, Ізмаїл.

Луцький «Вог Кард» на чолі з директором Юрієм Йоржиком через ТОВ «Дукат» і ТОВ ВКФ «Віта-Авто» належить співвласникам групи «Континіум» Сергію Лагуру, Степану Івахіву та дітям покійного лідера цієї групи Ігоря Єремеєва Роману і Софії Єремеєвим.

Нагадаємо, у 2019 року році паливні підряди поліції отримували ці самі постачальники, а також ТОВ «Нафтотрейд Ресурс», яке «Наші гроші» відносили до тієї ж групи «WOG».