ОАСК заборонив ДАБІ зупиняти МУО по житловому комплексу Буряка на Набережно-Хрещатицькій
07.04.2020   //   0 Переглядів

Окружний адміністративний суд м. Києва у якості забезпечення позову заборонив Держархбудінспекції України зупиняти чи скасовувати містобудівні умови та обмеження (МУО), а також анулювати дозвіл на будівництва багатофункціонального комплексу на вул. Набережно-Хрещатицька, 21 у Подільському районі столиці. Про це свідчить ухвала від 27 лютого.

27 вересня 2018 року Департамент містобудування КМДА видав Дочірньому підприємству з 100% іноземною інвестицією «СоюзКонтракт Інвестмент» МУО для проектування багатофункціонального комплексу на ділянці площею 0,52 га по вул. Набережно-Хрещатицька, 21.

У листопаді у ході перевірки інспектор ДАБІ встановив, що під час складення та затвердження вказаних МУО не дотримано 1) граничної висоти будівель, яка визначена Генеральним планом міста Києва для Центрального історичного ареалу; 2) відсутні обмеження щодо потрапляння ділянки в санітарно-захисту зону та підтоплювану територію.

11 листопада 2019 року інспектор ДАБІ склав припис і рішення про зупинення дії містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта «Будівництво багатофункціонального комплексу» на вул. Набережно-Хрещатицька, 21.

ТОВ «Альянс Новобуд» звернулося до суду із позовом про визнання протиправними і скасування цих рішень інспектора ДАБІ, при цьому подавши заяву про забезпечення позову до набрання законної сили рішення у цій справі.

Розглянувши заяву фірми, суд її задовольнив. Суд вказав, що дія припису та рішення інспектора ДАБІ може зумовити скасування МУО з подальшим анулювання дозволу ДАБІ на виконання будівельних робіт, а відтак позбавити права «Альянс Новобуду», як замовника, на здійснення своєї господарської діяльності щодо об’єкта будівництва. Суд вважає, що невжиття заходів забезпечення позову, може істотно ускладнити поновлення прав та інтересів фірми у випадку задоволення її позову.

Нагадаємо, відповідно до Генплану м. Києва ділянка по вул. Набережно-Хрещатицька, 21 є територією громадських будівель та споруд і частково – територією вулиць і доріг. Відтак, житлове будівництво тут неможливе.

Разом з тим на вказаній ділянці будується житловий комплекс Illinsky House.

Зауважимо, що у МУО гранична висота забудови визначена на рівні 31,9 м, у той час як у Центральному історичному ареалі Києва, де і знаходиться ділянка, існує обмеження не вище 27 метрів.

Як відомо, 19 квітня 2019 року ДАБІ України видало ДП з 100% ІІ «СоюзКонтракт Інвестмент» і ТОВ «Житловий комплекс Ільїнський» дозвіл на виконання будівельних робіт по вул. Набережно-Хрещатицька, 21. У грудні 2019 року змінено одного із замовників будівництва – замість ТОВ «Житловий комплекс Ільїнський» ним стало ТОВ «Альянс Новобуд».

Власником ДП з 100% ІІ «СоюзКонтракт Інвестмент» є ТОВ «Інвестмент Менеджмент Груп», кінцевим бенефіціарним власником якого є Дмітрій Буряк (через нідерландське «ДВ Кепітал Менеджмент Б.В.»), який відомий на ринку як девелопер будівельних проектів «DeVision» у Литві та Україні, а також виробник біологічно активних добавок. Керівником ДП значиться Юлія Несиненко.

Власниками ТОВ «Альянс Новобуд» є Анна Богуш (60%) і ТОВ «КУА «Сіті Кепітал», що діє від свого імені, в інтересах та за рахунок активів ПЗНВІФ «Бравіс».