Спаринг-партнери розіграли тендери освітян на коштовну яловичину за 3 мільйони
02.04.2020   //   141 Переглядів

КУ «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Суворовського району м. Одеси 28 лютого за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Проект Інвест ХХІ» на постачання м’яса в заклади освіти на загальну суму 3,00  млн грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Договором передбачено постачання м’яса свинини, яловичини, курчат бройлерів, курячих відрубів та філе. Фірма повинна поставити продукцію в заклади совіти на замовлення дрібними партіями. Договір діє до 31 травня 2020 року.

Єдиним конкурентом переможця на тендері було ТОВ «Одеська продуктова компанія».

На жодному з чотирьох тендерів конкуренти не торгувалися, ціна угоди була меншою від очікуваної вартості на 0,01-0,04%. Ця ж фірма була єдиним конкурентом «Проект Інвест ХХІ» на тендерах аналогічних комунальних установ в трьох інших районах Одеси – Приморському, Малиновському та Київському. За результати цих тендерів в лютому угоди були також укладені з «Проект Інвест ХХІ». Загальна сума на постачання м’яса у заклади освіти всіх чотирьох районів Одеси до літніх кані кулів склала 12,76 млн грн.

Слід відмітити, що «Проект Інвест ХХІ» зобов’язалося поставити освітянам свіжу охолоджену яловичину великими шматками без кісток (м’якоть)по 159 грн./кг на загальну суму 3,20 млн грн.

Так, в березні Відділ освіти Чорноморської міської ради Одеської області закупив охолоджене м’ясо яловичини першого ґатунку для дошкільних навчальних закладів по 130,11 грн/кг, або майже на 18% дешевше.

Управління освіти Жмеринської міської ради (Вінницька область) закупило свіжу яловичину для шкіл та ДНЗ по 120 грн./кг, Відділ освіти Переяславської міської ради Київської області закупив свіжу яловичину першої категорії по 113,65 грн./кг. Управління освіти Бучанської міськради Київської області закупило охолоджений м’якуш яловичини першого ґатунку (дрібну партію) для дошкільних закладів по 120 грн./кг. За таку ж ціну вищий сорт яловичини без кістки на 1,44 млн грн. закупив Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь».

Засновником «Проект-Інвест ХХІ» є Наталія Фомина, яка також є співвласницею будівельного ТОВ «Ді Ес Джі Девелопмент енд інвестментс».

За даними «Прозорро», з травня 2016 року «Проект-Інвест ХХІ» уклало угод на 2,65 млрд грн., найбільшими замовниками фірми стали Департамент освіти та науки Одеської міськради та чотири районні комунальні установи з фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти.

В свою чергу поліція підозрює посадовців Департаменту освіти та науки Одеської міськради розкраданні коштів через завищення очікуваної вартості на тендрах та створення умов для перемоги в них, зокрема, «Проект-Інвест ХХІ».

«Одеська продуктова компанія» записана на Констянтина Бердичевського. Фірма отримала замовлень на 2,04млрд грн., в основному від освітян Одеси.