«Нафтогазівці» відсунули від освоєння 600 мільйонів власників патенту на… відкопування труб з-під землі
27.03.2020   //   198 Переглядів

Державне підприємство «Оператор газотранспортної системи України» 19 березня уклало договір на 621 млн гривень на ремонт ізоляційного покриття магістральних газопроводів, про це повідомляється у системі «Прозоро«.

Ремонті ізоляційні роботи стосуються 17 участків магістральних газопроводів: МГ «Лисичанськ-Слов’янськ», МГ «Маріуполь-Бердянськ», МГ «Херсон-Крим», МГ «Шебелинка-Диканька-Київ» та інші. Період виконання робіт вказаний до кінця березня  2021 року.

Вартість певних робіт і матеріалів –  не відома, бо замовник не опублікував кошторис, де має бути вказана конкретна  ціна за окремий вид послуг і товарів. Тому відомі тільки орієнтовні обсяги роботи, які виконає філія БМФ «Укргазпромбуд» АТ «Укртрансгаз». Наприклад, розробити бульдозерами грунт – 5130 м3, знежирити бензином 2764 м2 поверхонь труб і споруд, закупити і використати 11 847 літрів  ізоляційної  двокомпонентної поліуретанової суміші,  розібрати і наново облаштувати тимчасових  дорожніх покриттів  на 216 м3, провести контроль якості зварних з’єднань методом радіографування – 80 стиків та інше.

При чому попередні торги на ремонт цих об’єктів, які так і не відбулись, намагалась оскаржити  ПрАТ «Нафтогазбудізоляція», через нібито порушення прав інтелектуальної власності та авторських прав. Згідно скарги, компанія «Нафтогазбудізоляція»  обурюється використанням запантентованої технології ремонту газопроводів, яка є ї інтелектуальною власністю.

На думку «Нафтогазбудізоляції», її винахід полягає у розкопуванні трубопроводу, знятті пошкодженого ізоляційного покриття, підготовку поверхні під нове покриття, нанесенні нового покриття та закопуванні трубопроводу назад. А відрізняється «винайдена» технологія тим, що  розкопування трубопроводу виконують послідовно окремим ділянками, залишаючи між ними грунтові опори. Цей винахід «Нафтогазбудізоляція» забороняє використовувати іншим компаніям, а також може загрожувати «Оператору газотранспортної системи України» судами.

Нагадаємо, раніше «Укртрансгаз» разом зі Службою автодоріг у Полтавській області злили авторам ізоляційного патенту майже півмільярда за ремонт автомагістральних газопроводів.

«Нафтогазбудізоляція» належить Анастасії та Олександру Iткiним, Юрію Дьоміну та Ірині Комаровій. Останні троє володіють патентом на спосіб ремонту трубопроводів.

Нині службовці «Укртрансгазу» підозрюються у сприянні виграшу підрядів на суму понад 500 млн грн. фірмам, що нібито входять у групу «Інтерпайп» Віктора Пінчука. На думку слідства, за сприяння службовців «Укртрансгазу» та його Управлінь магістральних газопроводів у 2017 році було створено штучні умови для перемоги у конкурсних торгах фірми «Нафтогазбудізоляція», ТОВ «Газпромбудмонтаж» і ТОВ «Норма Плюс». Щоправда, останні 2 роки жодних судових ухвал у відкритій частині судового реєстру немає.

Нагадаємо, З 1 січня 2020 року функції оператора магістральних газопроводів України перейшли від держкомпанії «Укртрансгаз» до «оператора ГТС України», який був переданий в управління держкомпанії «Магістральні газопроводи України» (МДУ), підпорядкованій Міністерству фінансів України.