Суд арештував ділянку на Микільській Слобідці, де у 100-метровій зоні Дніпра намагаються звести житловий комплекс
24.03.2020   //   0 Переглядів

Суд наклав арешт шляхом заборони ТОВ «Нова Слобідка», ТОВ «ЛВ-Холдинг» ТОВ «КЖБК БМУ-1» проводити будівельні роботи на земельній ділянці площею 1,49 га на вул. Микільсько-Слобідська, 7-9 у Дніпровському районі Києва. Про це свідчить ухвала Дніпровського райсуду м. Києва від 13 березня.

Арешт накладено у рамках кримінального провадження № 12016100040001673, розпочатого у лютому 2016 року, і він стосується також будь-яких юридичних и фізичних осіб, у тому числі, з якими укладено інвестиційні договори та договори про здійснення підготовчих, вишукувальних та будівельних робіт.

Слідство встановило, що службові особи Державної архітектурно-будівельної інспекції України, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч вимогам земельного та містобудівного законодавства України 26.08.2014 надали ТОВ «Нова Слобідка» дозвіл на виконання будівельних робіт, що призвело до забудови вказаної ділянки, яка розташована в межах прибережно-захисної смуги річки Дніпро та пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин р. Дніпро», зміни та пошкодження вказаної пам’ятки та, як наслідок, завдали істотної шкоди державним та громадським інтересам.

Як встановило слідство, ДАБІ видало дозвіл на виконання будівельних робіт без наявного погодження відповідного органу охорони культурної спадщини.

Крім того, встановлено, що дозвіл ДАБІ, яким надано дозвіл на проведення будівництва на вул. Микільсько-Слобідська, 7-9, має ознаки підробності.

У межах вказаного кримінального провадження процесуальним керівником винесено постанову про призначення комплексної будівельно-технічної та експертизи з питань землеустрою та направлено для виконання експертам Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Також у ході досудового розслідування Департаментом ДАБІ організовано позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об’єкті. Перевірка триває.

Нагадаємо, у 2006 році Київрада прийняла рішення про продаж ділянки на вул. Микільсько-Слобідській, 7 компанії «ЛB-Холдинг» для будівництва, експлуатації та обслуговування об’єктів житлового, громадського, торговельно-розважального та готельного комплексу з паркінгом. У подальшому у 2010 році «ЛВ-Холдинг» продав ділянку фірмі «Нова Слобідка».

Разом з тим у 2007 році Київрада передала «ЛB-Холдингу» ще дві сусідні ділянки 0,87 га і 0,39 га в оренду. На них заборонена забудова у зв’язку з їх належністю до 100-метрової прибережної захисної смуги лівого берегу річки Дніпро та до зони особливого режиму забудови (червоні лінії).

Проте, 02.11.2011 «ЛВ-Холдинг» та «Нова Слобідка» уклали Інвестиційний договір, який передбачає будівництво багатофункціонального комплексу на всіх трьох ділянках. Відтак, «ЛВ-Холдинг» не дотримався умов договорів оренди ділянок, і у грудні 2019 року Київрада відмовила фірмі у поновленні договорів оренди. Після того було виявлено, що попри рішення Київради у держреєстрі без жодних підстав оренду ділянок було поновлено на 5 років.

Таким чином, на сьогодні в розпорядженні «ЛВ-Холдинг» перебуває лише одна ділянка – 1,49 га.

Компанії «Нова слобідка» і «ЛВ-Холдинг» зареєстровані за однією адресою (Київ, вул. Грушевського, 28/2, прим. 43) і мають спільного директора – Андрія Поминального.

Андрій Поминальний разом з Олександром Пугачем є засновниками «ЛВ-Холдингу».

У свою чергу засновниками «Нової слобідки» є Юлія Лабенська і Олександр Стельмащук.