COVID-2019 Львівщина купила апарати для вентиляції легень дорожче за Білу Церкву і Дніпро
24.03.2020   //   487 Переглядів

КНП «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» Львівської обласної ради 20 березня уклало угоду з ТОВ «Медсервісгруп» про закупівлю апаратів штучної вентиляції легень на 15,60 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч упродовж місяця після передоплати поставлять 20 апаратів інтенсивної терапії V8600 середнього класу виробництва компанії «Oricare, Inc» (США) по 780 тис грн.

Днями КНП «Білоцерківська міська лікарня №3» замовило в іншої фірми такий апарат інтенсивної терапії зі стартовим комплектом на чверть дешевше – за 635 тис грн. Крім того, нещодавно КНП «Міська клінічна лікарня № 21 ім. проф. Є.Г.Попкової» (Дніпро) придбало такі апарати в іншого постачальника на 7% дешевше – по 730 тис грн.

Натомість Відділ охорони здоров’я Чорноморської міської ради Одеської області замовив їх іншій фірмі по 850 тис грн., що на 9% дорожче від нинішньої ціни для Львівщини.

У відкритих джерелах немає даних про ціну таких апаратів у вільному продажі.

Гарантійний строк становить рік. Система забезпечена сенсорним екраном для взаємодії, мембранними кнопками і номеронабирачем, які використовуються для зміни установок і параметрів (тач-скрін). Апарат має плоский кольоровий рідкокристалічний дисплей 12″ TFT з інтерфейсом Guide-Way, який відображає діаграми і цифрові дані в режимі реального часу. Може використовуватись як транспортний і стаціонарний апарат ШВЛ.

«Медсервісгруп» належить Андрію Коломойцю і Андрію Забережному. Коломоєць також володіє ТОВ «Медичний центр «Медексперт» і ТОВ «Трімм-К», де його партнером свого часу був Сергій Кіріяк. Забережний нині очолює власне ТОВ «Грандмед», а раніше був співзасновником кількох фірм із групи «Емансіс» Зази Берадзе, родича Георгія Берадзе – колишнього заступника голови ДУС і колишнього першого заступника голови ДФІ.

У 2018 році Забережний отримав від суду першої інстанції 6,8 тис грн. штрафу за розіграш фірмою тендеру КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги».

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада України вивела з-під дії закону «Про публічні закупівлі» закупівлі для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19. Перелік таких товарів, робіт чи послуг і порядок їх закупівлі затверджуються Кабміном. За результатами такої закупівлі замовник оприлюднює у «Прозорро» договір з усіма додатками, а також звіти про укладений договір і виконання договору. У разі недотримання вимог щодо публікації таких звітів винні особи притягаються до відповідальності відповідно до закону.