Солдатів Одещини за 174 мільйони годуватиме нова фірма, чия власниця раніше продавала букети з фруктів
23.03.2020   //   336 Переглядів

Міністерство оборони України 17 березня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Рейтен Компані» про забезпечення військовослужбовців продуктами харчування за каталогом на 173,84 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Фірма поставлятиме продукти в Одеську область. Комплект продуктів коштує 66,78 грн. Це на 1% дешевше за нинішню ціну від Концерну «Військторгсервіс» Міноборони у 67,20 грн. і на 6% дешевше за нинішню ціну від ТОВ «Сеплай» у 70,98 грн. для інших областей.

Водночас це на 3% дорожче за торішню ціну для Одещини від ТОВ «Латоріца-Темп» у 64,74 грн. Однак тоді ціни для інших областей від ТОВ «Військсервіс-Волонтер» і ТОВ «Преміум Фінанс Груп» були на чверть вищі – 84,42-85,08 грн. Нагадаємо, «Сеплай» і «Латоріца-Темп» входять у групу «кримських», «Військсервіс-Волонтер» – «генерал-єнакіївських», а  «Преміум Фінанс Груп» – «білоцерківських», що були найбільшими отримувачами підрядів на харчування солдат за часів Януковича і Порошенка.

  • За каталогом, картопля від «Рейтен компані» коштує 8,40 грн./кг. У січні в супермаркетах картоплю продавали в роздріб у середньому по 12,51 грн./кг, що в півтора раза дорожче.
  • Морква обійдеться військовим у 9,60 грн./кг. У січні в супермаркетах її роздрібна ціна була на 66% нижча – 5,80 грн./кг, а в лютому знизилась ще більше – до 5,20 грн./кг.
  • Заморожену рибу хек, сайда і минтай замовили по 53-72 грн./кг. За даними асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів», на українському гуртовому ринку хек, сайда та минтай коштує 55-60 грн./кг. Однак роздрібні ціни можуть бути вищі.

При цьому в минулому році «Латоріца-Темп» поставляла Одещині картоплю на чверть дорожче – по 10,50 грн./кг, а моркву майже на третину дорожче – по 12,48 грн./кг.

Спершу за підсумками аукціону договір підписали на 215,81 млн грн. Однак того ж дня обсяги закупівлі зменшили, тож сума договору зменшилась на 24% – до 173,84 млн грн.

Первинна ціна угоди була на 15% нижча за очікувану вартість закупівлі у 252,78 млн грн.

Столичну «Рейтен Компані» зареєстровано за місцем масової реєстрації юросіб по вул. Княжий затон, буд. 9А, оф. 369. Засновником було ТОВ «Підтримка бізнесу» Володимира Пальчика і Валерія Резніка, а потім її переписали на нову директорку Аліну Квятковську з Хмельниччини. У 2018 році вона продавала через Фейсбук букети з фруктів з магазину в Києві, а в 2019 році почала у якості ФОПа отримувати харчові підряди Нацгвардії Одеси.

Усього на нинішніх торгах було 15 учасників. П’ять фірм із нижчими на 2-8% цінами відхилили: ТОВ «Маяк-Південь», ТОВ «Теплотранс- Юг», ТОВ «Паливопостачукраїна» – за несплату тендерного забезпечення, а ТОВ «Одеська продуктова компанія» і ТОВ «Арт-Лідер» – за неусунення якихось недоліки протягом доби після ознайомлення з ними.

Дорожчими конкурентами були концерн «Військторгсервіс», ТОВ «Сеплай», ТОВ «Фабрика смаку», ФОП Карпунова Оксана Анатоліївна, ТОВ «Проект Інвест ХХІ», ТОВ «Асікс Груп», ТОВ «Сідеа», ФОП Гончаренко Лариса Олександрівна і ТОВ «Архімагір».