Держрезерв за 13 мільйонів купив цукор дорожче ринку на 10%: повикидали конкурентів, решта не торгувались
23.03.2020   //   454 Переглядів

Державне агентство резерву України 18 березня за результатами тендеру замовило ПП «Агропостач-2008» цукру на 13,26 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 20 березня на ДО «Комбінат «Прогрес» мали поставити 1 тис т білого кристалічного цукру ІІІ категорії з цукрових буряків у поліпропіленових мішках із поліетиленовими вкладками по 50 кг згідно ДСТУ 4623:2006/ГОСТ 31361:2008 за ціною 13,26 грн./кг.

За даними МінАПК, на дату подання пропозиції переможця 3 січня цукор від виробників коштував на 11% дешевше – 11,91 грн./кг. На час аукціону на початку березня ціна була майже такою ж – 11,94 грн./кг. Нині ж, на момент поставки вона складає 12,00 грн./кг, що на 10% дешевше. За такою ціною Держрезерв  міг би витратити на 1,26 млн грн. менше.

Раніше, 4 березня Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради замовив іншій фірмі 34 т цукру за ДСТУ 4623:2006 по 9,00 грн./кг, що майже в півтора раза дешевше.

Ціна угоди Держрезерву на 9% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 14,60 млн грн.

На тендер прийшло дев’ять компаній: «Агропостач-2008», ТОВ «Тесткабель», ТОВ «Лекка», ТОВ «Цукорагропром», ТОВ «Національний цукор», ТОВ «Агро Плюс 4», ТОВ «Хортус Україна», ТОВ «Торгова компанія «Альфа Сервіс» і ТОВ «Торгова компанія «Альфа Сервіс».

Однак замовник допустив до аукціону лише перші три – «Агропостач-2008», «Тесткабель» і «Лекка» (ці фірми є регулярними переможцями продуктових державних закупівель в останні роки). Решту конкурентів відхилили через ненадання банківської гарантії або копій документів, що підтверджують розрахунки за аналогічним договором. Згодом «Альфа Сервіс» успішно оскаржив своє відхилення в АМКУ, повернувшись на торги.

У березні на торгах ніхто з чотирьох фірм не знижував ціну. Переміг «Агропостач-2008».

Черкаським «Агропостач-2008» володіє черкащанин Олександр Онищенко. Особа з цими ПІБ шукає роботу менеджера з продажів у Черкасах. Раніше засновниками були Олексій та Анастасія Люльки, а до них – Юрій Миколайович Білик. Особа з такими ПІБ володіла ТОВ «Украгроспецпостач-Сервіс», до його не переписали на Владислава Голенкова.

Торік переможця згадали в ухвалі по кримінальній справі ДФС проти «білоцерківського» ТОВ «Візит» як фірму, з якою останнє здійснювало фінансово-господарські операції.

Тендер оголосили ще у вересні 2019 року. Потім ТОВ «Юридична агенція «Лакшмі» двічі скаржилось в АМКУ на дискримінаційні вимоги тендерної документації. Замовник усунув більшість порушень до розгляду першої скарги. Адмінколегія задовольнила її в частині кольоровості в розчині не більше 95 одиниць замість передбачених держстандартом 104 одиниць і надання у пропозиції завірених виробником цукру документів якості на мішки.

Друга скарга «Лакшмі» стосувалась надання оригіналу декларації виробника на кожну партію товару. Фірма стверджувала, що не може надати його, бо не має прямих відносин із виробником. Замовник відповів, що декларація не заборонена до видачі будь-кому та має бути додана до товару для його простежуваності. АМКУ припинив розгляд скарги, бо вона стосувалась вимог тендерної документації, строк оскарження яких тоді вже сплив.