Чиновників та фірму, яка потрапила у скандал зі спортзалом, підозрюють у завищенні цін на будівництві диспетчерської за 50 мільйонів
21.03.2020   //   262 Переглядів

Поліція розслідує привласнення бюджетних коштів службовцями Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Черкаської ОДА під час будівництва фірмою ТОВ «БТК-Лад Плюс» диспетчерської КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради» за 46,70 млн грн. Про це свідчать ухвали Соснівського райсуду Черкас від 11 березня.

За даними управління СБ України в Черкаській області, у грудні 2019 р. службові особи Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА в ході виконання договору щодо будівництва диспетчерської КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради» (м. Черкаси, вул. Корольова, 15), замовленого «БТК-Лад Плюс» у грудні 2019 р. за 46,70 млн грн., розтратили бюджетні кошти, заплативши за роботи, які не були виконані в повному об`ємі

СБУ встановила, що об`єм фактично проведених земельних робіт на будівництві не відповідає вказаному в актах приймання виконаних робіт. Крім цього, фактично вмонтовано меншу кількість свай, об`єм ґрунту, залишеного для зворотного засипання, не транспортувався на відстань 15 км, а був залишений біля диспетчерської, що призвело до необґрунтованих витрат.

Також, завищено відстань, на яку відвозились земельні маси на 15 км (в актах приймання виконаних робіт оплачено перевезення ґрунту на 30 км, замість передбачених чинним ДБН 15 км для вказаного типу населених пунктів).

Крім цього, встановлено необґрунтоване завищення цін на металеві будівельні матеріали (труб, арматура та ін.) в середньому на 30-35%.

Слідчі звернулись з клопотанням про надання доступу до банківського рахунку «БТК-Лад Плюс» та до документації по будівництву диспетчерської, яка знаходиться у відділі Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Черкаської ОДА. Суд клопотання задовольнив.

Засновником черкаського ТОВ «БТК-Лад Плюс» є підприємець Дмитро Хоменко. Він же є також засновником підприємства-підрядника, в назві його різниця одне слово – ПП «БТК-Лад».

Остання фірма  – відомий в Черкасах підрядник, що, зокрема, виконував ремонті роботи в закладах освіти міста. Зокрема, саме «БТК-Лад» є виконавцем оскандаленого ремонту спортзалу в школі №5. Отримавши у 2018 р. аванс у 500 тис грн., підрядник роботи не виконав.  Згідно з матеріалами досудового слідства, підприємство не мало необхідної для таких робіт ліцензії, про що не повідомило керівництво навчального закладу.

У лютому 2019 р. Господарський суд Черкаської області задовольнив позовні вимоги щодо стягнення з підрядника 500 тис грн. за невиконання робіт з капітального ремонту спортзалу.

Згідно з «Прозорро», у 2017-2019 рр. ТОВ «БТК-Лад Плюс» отримало тендерів на загальну суму 56,51 млн грн.