“Большая стройка”: корпус училища Бубки зведуть за 169 мільйонів з бетону і кабелів за завищеною у півтора раза ціною
17.03.2020   //   241 Переглядів

Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С. Бубки 13 березня за результатами тендеру замовило ТОВ «Хозхімсервіс» будівництво учбового корпусу в місті Бахмут Донецької області за 168,92 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До квітня 2022 року по вул. Благовіщенській мають збудувати триповерховий учбовий корпус на 400 учнів та студентів навчального закладу спортивного профілю. Крім того, там влаштують тренувальні майданчики, футбольне поле, модульну котельню тощо.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, кабель АСБл-10 3х240 коштує 839 грн./м. Зараз його можливо знайти у продажу на 15-36% дешевше – по 617727 грн./м.

Бетон С20/25 W4 F100 замовили по 3 550 грн./куб. м. На сайті групи «Ковальська» подібні види бетону В25 із більшою морозостійкістю F200 і нижчою водопроникністю W6-W8 коштують від третини до півтора раза дешевше – 2 242-2 584 грн./куб. м без знижок.

Гарячекатана арматурна сталь обійдеться майже у 20 тис грн./т. У лютому на житловому тендері КП «Спецжитлофонд» вона коштувала на 10-20% дешевше – 16-18 тис грн./т.

Ціна угоди всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 171,15 млн грн.

Дві фірми не допустили до аукціону. ТОВ «Фортіс М Груп» не подало документи на обладнання і працівників, довідку про підписанта із посвідченням та фінзвітність за звітний період і чотири попередні роки, а ТОВ «СК «Стройінвест» – фінзвітність, документи на техніку та відомості з ЄДРПОУ. «Стройінвест» оскаржив у АМКУ своє відхилення, заявивши, що надав усі договори щодо техніки та помилково завантажив фінзвітність у цінову частину пропозиції, а відомості з ЄДРПОУ вимагались лише від переможця. Потім він відкликав скаргу через «відсутність потреби в подальшій участі».

Єдиним допущеним конкурентом було ВАТ «Акелік Груп» (м. Баку, Азербайджан), кінцевим бенефіціаром якого є Бабаєв Сулейман Галібіят Огли. Азербайджанська компанія заснувала київське ТОВ «Алке Іншаат Санайе Ве Тіджарет» разом з його директором Анаром Таіровим із села Погреби під Києвом.

Столичним «Хозхімсервісом» на чолі з Марком Олеговичем Кізіменком володіють Давід Олегович Кізіменко та їхня мати Алла Кізіменко, прописані в окупованому Донецьку.

Чоловік Алли Кізіменко Олег Кізіменко колись очолював Управління капітального будівництва Донецької ОДА, а з 2012 року був заступником мера Севастополя Володимира Яцуби. Після анексії Криму Росією Кізіменко-старший лишився на тій же посаді при так званому губернаторі Сергію Меняйлі, а в 2015 році був звільнений.

У вересні 2018 року Олег Кізіменко був арештований у Херсоні за підозрою в державній зраді, а в грудні 2018 року – засуджений на п’ять років умовно за сепаратизм.