Поліція взялася за будівництво зупинок без тендерів, але засновників підрядника вже вивели зі схеми
15.03.2020   //   117 Переглядів

Поліція підозрює посадовців Департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міськради в розтраті коштів та в зловживанні владою під час укладання угод з ТОВ «Рік-17-2» щодо будівництва зупинок на 4,21 млн грн.

Про це повідомляє проект «Тисни» (Bihus.Info).

У вересні згаданий Департамент Одеської міськради уклав 43 договори з «Рік-17-2» для будівництва зупинок «Отрада»на загальну суму 4,21 млн грн. На будівництво кожної зупинки була укладена окрема угода, що дозволило отримати «Допорогову» суму і уникнути проведення тендеру. Вартість кожної зупинки склала 98 тис грн.

Після цього юристи «Тисни» звернулися до д Південного офісу Держаудитслужби та Слідчого Управління ГУНП в Одеській області. Держаудитслужба провела ревізію фінансово-господарської діяльності Департаменту транспорту і перевірила його закупівлі у вересні 2019 року. Матеріали ревізії відправили до Слідчого Управління ГУНП Одеської області, яке і відкрило кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 та  ч. 2 ст. 191 КК України.

На момент укладання угод з Департаментом Одеської міськради «Рік-17-2» було прописане в смт. Захарівка Одеській області, її власниками були мешканці згаданого селища Рустам Бєгматов та Артем Павловський.

В грудні 2019 року Департамент транспорту за аналогічною схемою уклав з «РіК-17-2»за аналогічною схемою ще 14 угод на будівництво зупинок на суму 1,37 млн грн.. Таким чином, минулого року фірма отримала замовлень від Одеської мерії на загальну суму 5,58 млн грн. Департамент транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міськради був її єдиним замовником.

Після цього, в лютому «Рік-17-2» змінила назву на ТОВ «Талаптов» та місце реєстрації на Суми. Змінився і власник, ним став мешканець Запоріжжя Євген Талапа.

За даними «Є-Дата», за будівництво зупинок фірмі в 2019 році було перераховано 5,36 млн грн.

Колишні власники «Рік-17-2» Бєгматов і Павловський раніше були власниками фірми зі схожою назвою – ТОВ «Рік-17-2». Як повідомляли «Наші гроші», з цією фірмою в квітні-липні 2018 року Департамент транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міськради уклав 79 угод про будівництво зупинок на загальну суму 9,79 млн грн. Зменшення вартості закупівлі нижче порогу дозволило провести закупівлі, укладаючи угоди з непрозоро, через так званий «моніторинг», обраним підрядником.

В кінці минулого року фірма змінила власників, назву та місце прописки. Тепер вона зареєстрована в смт. Недригайлів Сумської області під назвою ТОВ «Шузгрін» на Юрія Олійника. Основним видом діяльності стала оптова торгів.

Департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міськради очолює Олександро Ілько.