Приватник виграв тендер на 270 мільйонів на прибирання доріг КрАЗом, який мерія списала під виглядом неліквіду
06.03.2020   //   250 Переглядів

Рік тому на сесії Дніпровської міськради було прийнято рішення про списання з балансу КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» («УРЕА») самоскида КрАЗ 6511 АЕ4335ВЕ 2015 р.в. і самоскида Ford Cargo 3542D АЕ7792ІН 2017 р. Про це пише Ольга Юдіна у «БюроUA».

Обидва автомобілі сесія дозволила продати.

Реєстрацію КрАЗа комунальники провели 23 лютого 2016 року, Форда – 17 листопада 2017 року. Таким чином, «УРЕА» експлуатувало автівки три і півтора року.

У рішенні сесії від 19.06.2019 уточнюється: КрАЗ (первинна балансова вартість 2,6 млн грн.) і Ford (куплений за 7,8 млн грн.) вийшли з ладу внаслідок ДТП (сталися в 2018 р.), і «не придатні до подальшої експлуатації».

Продати КрАЗ було вирішено за 1,1 млн грн, Ford – за 137 тис грн.

Щодо КрАЗу, то у серпні 2019 р. це авто переоформили на Богдана Біленка, 27 грудня 2019 самоскид (разом з 7 іншими машинами Біленка) передали в оренду ТОВ «Ла Страда».

Список цих машин «Ла Страда» подала на тендер Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради на прибирання доріг та ліквідацію сміттєзвалищ в місті, проведений в січні 2020 р.

«Ла Страда» запросила за свої послуги 269,38 млн грн. і стала переможцем. «Тож, «не придатний до експлуатації» КрАЗ в числі іншої техніки чистив місто від наслідків негоди в лютому», – йдеться в матеріалі.

На торгах конкурентом «Ла Страда» був  колишній власник автомобіля КрАЗ КП «УРЕА», якому за останні роки за бюджетні гроші закупили величезну кількість нової дорогої техніки.

«Чому ж «УРЕА» з усією своєю технічною міццю програло скромному ТОВ з 8 орендованими машинами, включаючи «розбитий» КрАЗ, і десятком машин субпідрядника? Програло тому, що не хотіло вигравати. Пропозиція «УРЕА» було дорожче пропозиції «Ла Стради» всього на 33 тис грн., але ціну під час аукціону комунальники не скидали», – написала журналістка.

Від «Наших грошей»:

Сума договору про утримання автошляхів та ліквідацію стихійних сміттєзвалищ була зменшена до 198,00 млн грн.

Дніпровська «Ла Страда» зі статутним капіталом 5 тис грн. була створена в липні 2019 р. Першозасновницею була тодішня директорка Тетяна Безугла. У грудні 2019 р. фірму переписали на Олену Мороз, а директором став Олександр Кіров. Невдовзі після цього «Ла Страда» вперше взяла участь у державному тендері.

Кіров раніше керував ТОВ «Пентагон-ЮА» і ТОВ «Ком+Транс», які також отримували дорожні підряди у Дніпрі та області. «Пентагон-ЮА» через ланцюжок пов’язана з колишнім віце-мером Дніпра та екс-начальником Департаменту комунального господарства і капітального будівництва Володимиром Лисим, а фірма «Ком+Транс» – із Геннадієм Корбаном, другом мера Дніпра Бориса Філатова.

Наразі директором «Ла Страда»  вказано Ігоря Мороза.