Уряд очолив менеджер ДТЕК, дружина вела бізнес з сім’єю нового львівського губернатора
04.03.2020   //   586 Переглядів

Верховна Рада на засіданні 4 березня проголосувала за призначення прем’єр-міністром України Дениса Шмігаля,

Шмигаль з 4 лютого займав в уряді Олексія Гонча рукапосаду віце-прем’єр-міністр України – міністр розвитку громад та територій.

До того з серпня 2019 року він очолював Івано-Франківську ОДА, куди його призначив президент Володимир Зеленський. До повернення на держслужбу Шмигать в 2017 році працював в структурах компанії «ДТЕК», що належить Рінату Ахметову.

Шмигаль в 2017-2019 роках займав посади заступника генерального директора з соціальних питань ПАТ «ДТЕК Західенерго», директора Бурштинська ТЕС‚ в. о заступника генерального директора з соціальних питань ПАТ «ДТЕК Західенерго». В двох останні в 2018 році він заробив 2,28 млн грн. та отримав в формі додаткового блага ще 24 тис грн.

При цьому, ще надав консультації іншому підприємству Ахметова – «ДТЕК Східенерго», за що отримав 1,27 млн грн.

Його дружина Катерина Шмигаль, в 2016 році була співзасновницею ТОВ «Некстбайк Україна» разом з Остапом Буденкевичем, Олексієм Кушкою, Владиславом Савицьким та компанією «Івена лімітед» (Кіпр). Бенефіціаром української фірми через кіпрську компанію був Зіновій Козицький. Його син – Максим Козицький 6 лютого був призначений головою Львівської ОДА.

Це сталося через день після призначення в уряд Дениса Шмигля.

В 2017 році Катерина Шмигаль разом з Савицьким залишили «Некстбайк Україна». Також минулого року припинила діяльність ще одна фірма, де Катерина Шмигаль була співвласницею – ТОВ «Кам’янецька пекарня». ЇЇ бізнес-партнером тут був Тарас Шраба.

та  є основним виробником електроенергії для енергоострову (близько 90% від загального обсягу електроенергії у цій зоні). Експортує електроенергію ТОВ «Д.Трейдінг» Ахметова. Ціни для споживачів е/е в енергоострові є вищою на 20% від ціни на загальноукраїнському ринку.

Бурштиинська ТЕС разом з Добротвірською ТЕС були замішані в схемі, коли  спочатку дорого продавали свою електроенергію «Енергоринку», а потім дешево викуповували ї назад по ціні оптового ринку для цілей продажу за кордон. На 2018 року розбіг цін був такий – ДТЕК продавав «Енергоринку» по ціні 1,8 грн за кВт*год, а потім викуповував по 1,59 грн за кВт*год, і у річному вимірі це становило 1,3 млрд грн. дотації групі Ахметова з боку усіх виробників дешевшої електроенергії України.