Поліція розслідує привласнення коштів освітянкою району на підключенні до Інтернету вже підключених до мережі шкіл
27.02.2020   //   386 Переглядів

Поліція розслідує привласнення коштів держбюджету начальником відділу освіти Вінницької райдержадміністрації Світланою Томусяк під час закупівлі послуг доступу до мережі Інтернет навчальних закладів району за 1,17 млн грн. Про це йдеться в ухвалі Вінницького міського суду Вінницької області від 18 лютого.

За даними УСБУ у Вінницькій області, 24 грудня минулого року відділ освіти Вінницької районної державної адміністрації замовив ФОП Сергій Кушніренко телекомунікаційні послуги з підключення доступу до мережі Інтернет за 1,17 млн грн. Угоду було укладено за переговорною процедурою, оскільки двічі відміняли тендер через відсутність достатньої кількості учасників.

У додатку до угоди є перелік 24 шкіл Вінницького району, які необхідно підключити до Інтернету.

Того ж дня, 24 грудня, платіжним дорученням за підписом Томусяк відділ освіти Вінницької районної державної адміністрації перерахував підприємцю кошти в розмірі 1,17 млн грн.

Водночас, слідчі встановили, що в частині закладів загальної середньої освіти Вінницького району наявні безпровідні точки доступу до мережі Інтернет та провайдерами надавались послуги із мережевого підключення.

Відділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УБУ з’ясував, що на момент укладання договору від 24.12.2019 школи, вказані у додатку до угоди, вже були обладнані точками доступу до мережі Інтернет, а також користувались послугами різних інтернет-провайдерів Вінницької області.

Крім того, згідно з договором, сторони повинні були розрахуватися не пізніше 10 банківських днів після підписання Акту про належне виконання робіт з підключення до Інтернету по кожному закладу освіти окремо. Однак, відділ освіти та підприємець підписали лише один акт виконаних робіт від 24.12.2019, при цьому, того ж дня здійснено повну оплату за договором, що суперечить його умовам.

За даними слідчих, задля приховання порушення працівники відділу освіти Вінницької райдержадміністрації планують підробити інші 24 акти виконаних робіт за договором, і внести неправдиві відомості щодо дати їх складання та факту проведення робіт.

Поліція звернулася до суду з клопотанням надати слідчим доступ до документів щодо встановлення безпровідних точок доступу до мережі Інтернет та надання провайдерами послуг із мережевого підключення, які перебувають у Бохоницькій СЗШ І-ІІІ ступенів. Суд клопотання задовольнив.

Згідно з «Прозорро», у 2019 р. фізична особа-підприємець Кушніренко Сергій Олександрович отримав 12 підрядів на 1,80 млн грн., з яких замовлення відділу освіти Вінницької РДА – найбільше.