Нова фірма із «кримської» групи за 167 мільйонів годуватиме солдатів трьох областей
25.02.2020   //   518 Переглядів

Міністерство оборони України 19 лютого за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Сеплай» про забезпечення військовослужбовців продуктами харчування за каталогом на 166,67 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Фірма поставлятиме продукти у Дніпропетровську, Запорізьку і Кіровоградську області.

Комплект продуктів коштує 70,98 грн. Це на 6% дорожче за нинішню ціну від Концерну «Військторгсервіс» Міноборони для Миколаївської та Херсонської областей у 67,20 грн.

Водночас це на 20% дешевше за торішні ціни для армії від ТОВ «Військсервіс-Волонтер» і ТОВ «Преміум Фінанс Груп» у 84,42-85,08 грн. Нагадаємо, ці дві фірми представляли так звані групи «генерал-єнакіївських» та «білоцерківських», що були найбільшими отримувачами підрядів на харчування солдат за часів Януковича і Порошенка.

  • За каталогом, картопля коштує 9 грн./кг. У січні в супермаркетах картоплю продавали в роздріб у середньому по 12,51 грн./кг, що на третину дешевше.
  • Морква обійдеться військовим у 9,60 грн./кг. У січні в супермаркетах її роздрібна ціна була на 66% нижча – 5,80 грн./кг, а в лютому знизилась ще більше – до 5,20 грн./кг.
  • Заморожену рибу хек, сайда і минтай замовили по 60-75 грн./кг. За даними асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів», на українському гуртовому ринку хек, сайда та минтай коштує 55-60 грн./кг. Однак роздрібні ціни можуть бути вищі.

Спершу за підсумками аукціону договір підписали на 238,97 млн грн. Однак того ж дня додатковою угодою було зменшено обсяги закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків, внаслідок чого  сума договору зменшилась на 43% – до 166,67 млн грн.

Первинна ціна угоди була на 9% нижча за очікувану вартість закупівлі у 263,58 млн грн.

Одеський «Сеплай» записано на Катерину Міллєр та Ігоря Мороза. Директором є Тетяна Чебан, яка не так давно керувала ТОВ «Валета С» із групи, котру «Наші гроші» називали «Кримські». «Сеплай» має аналогічний договір із ТОВ «Латоріца-Темп» із тієї ж групи.

Мороз володіє та керує ТОВ «Мерітайм Інтеліджент Ейдженсі», а адвокатка Міллєр керує ТОВ «Копаніал» Олександра Павлова. Раніше вона була юристкою в ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» та помічницею судді в Госпсуді Одеської області.

Переможець виграв тендер Міноборони вперше. Однак із 2019 року він отримав дрібних харчових підрядів Нацгвардії Одеси та Санаторію «Одеса» СБУ на суму 4,11 млн грн.

Усього на нинішніх торгах було дев’ять учасників. ТОВ «Фуд-Кук» і ТОВ «Ресурс-Сервіс КМ» із нижчими на 2% цінами відхилили через неусунення якихось недоліки за добу.

Дорожчими конкурентами були ТОВ «Преміум Компані», ТОВ «Ок Ленд Фуд», ФОП Карпунова Оксана Анатоліївна, ТОВ «Архімагір», ТОВ «Атомсервіс» і ТОВ «Сідеа».

Фірма «Архімагір» оскаржила перемогу «Сеплай» в АМКУ, заявивши, що той подав сертифікат на «зберігання, транспортування та розповсюдження продуктів харчування» замість «постачання продуктів харчування». Адмінколегія не задовольнила скаргу, бо тендерна документація не містила вимоги саме щодо останньої сфери застосування.