Хто та чому потрапляє «під приціл» АМКУ на паливному ринку – дослідження
25.02.2020   //   69 Переглядів

Презентацію можна скачати тут

Відмова операторів АЗС від відкритої цінової конкуренції за допомогою цін на стелі є одним приводів для порушення справи Антимонопольним комітетом. Про це йдеться у дослідженні «Ліги антитрасту», презентованому Агією Загребельською на конференції «LPG Ukraine 2020».

У дослідженні проаналізовані та систематизовані дії АМКУ під час розслідувань змов на роздрібних паливних ринках за останні чотири роки (презентацію можна скачати тут).

Визначено приводи для початку антимонопольних розслідувань. Антимонопольний комітет України обов’язково звертає увагу на одночасність та системність змін роздрібних цін на паливо, період їх утримання на однаковому рівні, відсутність взаємозв’язку змін цін в Україні з європейськими біржовими котируваннями та коливаннями курсу валют.

Дослідження довело, що АМКУ при пом’якшенні штрафних санкцій звертає увагу на співпрацю учасника ринку з Комітетом. Натомість АМКУ не звертає увагу на відсутність пояснень компанії чи залучення бізнес-омубдсмена.

Також у дослідженні «Ліги антитрасту» зібрані дані про дозволи на концентрації на паливному ринку, надані АМКУ за останні роки, та досвід антимонопольних розслідувань закордоном.