Шостий місяць Антикорупційний суд не може провести підготовче засідання у «газовій» справі
24.02.2020   //   71 Переглядів

У Вищому антикорупційному суді 21 лютого відбулося дев’яте засідання у т. зв. «газовій» справі за обвинуваченням 8 осіб, однак суд досі не завершив навіть підготовче засідання і не перейшов до розгляду справи по суті. Про це повідомляє журналіст «Наших грошей» із зали суду.

21 лютого засідання було призначене на 15:00, однак почалося із запізненням. На ньому понад годину спочатку розглядали клопотання захисника одного із обвинувачених про заборону журналістам фотографувати під час засідання, а також вести трансляцію чи відеозапис. У ході розгляду цього клопотання інші захисники паралельно заявили інші клопотання, серед яких, зокрема, зробити розгляд справи закритим від громадськості.

Після цього суд мав намір перейти до розгляду питання про об’єднання вказаного провадження щодо 8 осіб із провадженням по ще двох обвинувачених по цій же «газовій» справі, однак адвокат Нонна Надіч раптово заявила відвід суддям. При цьому вона не змогла усно обґрунтувати його і затребувала перерву, щоб викласти свої претензії письмово. Суд оголосив перерву до 10 березня.

Нагадаємо, що підготовче засідання у цій справі неодноразово переносилося через неявку адвокатів. 8 осіб обвинувачуються у незаконному заволодінні майном «Укргазвидобування», що завдало збитків державному підприємству на суму 740 млн грн.

За даними слідства, 3 посадових осіб «Укргазвидобування» спільно з 5 керівниками суб’єктів господарювання у 2013-2016 роках протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу, видобутого операторами спільної діяльності ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ Фірма «Хас» та ТОВ «Карпатнадраінвест» в межах договорів про спільну діяльність з «Укргазвидобуванням».

Як відомо, після передачі обвинувального акту до суду суд проводить підготовче засідання, після якого переходить до розгляду справи по суті. Обвинувальний акт по «газовій» справі щодо 8 обвинувачених прокурори САП передали до Солом’янського райсуду Києва ще 31 травня 2017 року. Після 5 вересня 2019 року справу перенаправили Вищого антикорупційного суду, де розгляд по суті досі не почався.

У січні цього року Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання прокурорів САП про здійснення спеціального судового провадження щодо екс-нардепа Олександра Онищенка та його фінансового директора.