Суд видалив із вихідних даних на забудову ділянки на Печерську вимогу отримати дозвіл від Мінкульту
18.02.2020   //   90 Переглядів

Суд визнав протиправними і скасував у містобудівних умовах та обмеженнях, виданих на забудову ділянки на Залізничному шосе, 45-А у Печерському районі, абзаци, що стосуються належності ділянки до меж історичного ареалу Києва та необхідності отримати висновки спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини для її забудови. Про це свідчить постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 лютого.

ПАТ «Автоводсервіс» у квітні 2019 року отримав містобудівні умови та обмеження на реконструкцію виробничого комплексу з будівництвом житлового комплексу на ділянці площею 1,38 га на Залізничному шосе, 45-А.

Висота нового житлового комплексу буде сягати 73,5 м (орієнтовно 25 поверхів). Остаточна висота буде визначена у проектній документації.

У червні «Автоводсервіс» звернувся до суду, оскільки вважає видані йому МУО протиправними через вимогу  про отримання дозволу на виконання будівельних робіт від органу охорони культурної спадщини.

Суди перших двох інстанцій позов підприємства задовольнили.

Вони вказали, що Департамент містобудування та архітектури КМДА не надав жодних пояснень та доказів на підтвердження правомірності висновку щодо обов’язку «Автоводсервісу» отримати висновок щодо проектної документації від відповідних спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини.

Крім того, суди вказали, що межі історичних ареалів міста Києва, як історичного населеного місця України, як того вимагають положення закону «Про охорону культурної спадщини», з урахуванням приписів відповідного Порядку №318, належним чином не затверджені.

Відтак, суди дійшли висновку, що позов «Автоводсервісу» підлягає задоволенню і виключили з МУО щодо забудови ділянки на Залізничному шосе, 45-А такі абзаци:

«ділянка проектування знаходиться в межах історичного ареалу м. Києва, в зоні регулювання забудови ІІІ категорії, згідно з рішеннями виконкому Київської міської ради народних депутатів від 10 жовтня 1988  року №976, 16 липня 1979 року №920, розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17 травня 2002 року №979, рішенням Київської міської ради від 28 березня 2002 року №370/1804»;

«отримати висновок щодо проектної документації, наданої на розгляд до відповідних спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини в установленому законодавством порядку (Закон України «Про охорону культурної спадщини»);

«дозвіл на виконання робіт отримати згідно законодавства в разі необхідності (Закон України «Про охорону культурної спадщини»)».

Відзначимо, що у грудні 2018 року Мінкультури відмовилося погоджувати історико-містобудівне обґрунтування забудови вказаної ділянки на Залізничному шосе, 45-А.

Як відомо, ділянка на Залізничному шосе, 45-А належала до комунально-складських територій столиці, забудова житлом яких заборонена. Житлове будівництво на цій території стало можливим завдяки затвердженому Київрадою у липні 2018 року детальному плану території.

«Автоводсервіс» отримав ділянку 1,38 га на Залізничному шосе, 45-А в оренду на 25 років у 2004 році для експлуатації та обслуговування виробничого комплексу у зв’язку з переходом до товариства права власності на цей комплекс.

Станом на третій квартал 2019 року понад 75% акцій ПАТ «Автоводсервіс» володів голова Наглядової ради товариства Ігор Слободян. Ще 11% володів Ель-Хамад Ходр, який також є керівником цього підприємства. Крім того, за даними «SMIDA» за 2017 рік ще 11% акцій товариства належало члену Наглядової ради «Автоводсервісу» Аллі Огірчук. Основним видом діяльності ПАТ є вантажний автомобільний транспорт, технічне обслуговування та ремонт автотранспорту, наземного транспорту.

«Автоводсервіс» восени 2019 року став одним із субпідрядників компанії «S.I. Grоup Сonsort Ltd.» (Ізраїль), яка виграла у Департаменті екології та природних ресурсів Херсонської ОДА тендер на вивезення пестицидів з області за кордон за 6,53 млн грн.