«Нафтогаз» дав 23 мільйони на мегаватну СЕС за ринковою ціною
15.02.2020   //   323 Переглядів

ДочП «Нафтогаз-Енергосервіс» АТ «НАК «Нафтогаз України» 10 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «ЕсПіПі Інжиніринг» будівництво сонячної електростанції у Харківській області за 23,16 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До липня спроектують, збудують, налагодять і підключати за «зеленим» тарифом до мережі наземну фотоелектричну станцію «Андріївка» встановленою потужністю 0,995 МВт за адресою в’їзд Першотравневий, 5, смт. Андріївка Балаклійського району.

Таким чином, будівництво коштуватиме близько 23 тис грн., або $949 за кВт

Головний редактор сайту «EcoTown» і керівник сервісу «Джоуль» Роман Мрозакевич повідомив «Нашим грошам», що ринку відповідає тендерна ціна сонячних електростанцій у $1 тис за кВт. Це ціна «під ключ», яка включає вартість обладнання та монтажу.

Завдання на проектування передбачає сонячні модулі типу Mono PERC одиничною максимальною потужністю не менше 370 Вт українського виробництва з гарантією на продукт не менше 10 років і лінійною гарантією на характеристики потужності не менше 25 років. Металоконструкції мали бути того ж українського виробника, що й модулі.

Однак фірма повідомила довідкою, що ввезла обладнання від іноземного виробника, щоб скористатись пільгою по сплаті ПДВ і мита, але витратні матеріали купила вітчизняні.

За попередньою специфікацією, сонячні модулі коштують 3 771 грн./шт. без ПДВ.

Ціна угоди на 3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 23,87 млн грн.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «АВО Білдінг» киян Олександра Старовойта, Віталія Корнієнка та Юрія Білоуса, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Столична «ЕсПіПі Інжиніринг» зі статутним капіталом 500 грн. зареєстрована в березні 2019 року під назвою «Будівельне підприємство «Будцентр» на київське ТОВ «Тайкун АП» юриста Олександра Голубєва з Ніжина Чернігівської області. Кінцевим бенефіціаром тоді значилась Юлія Голубєва з Ніжина, а директором – Ірина Кліміна. У серпні 2019 року фірму переоформили під теперішньою назвою «ЕсПіПі Інжиніринг» на нову директорку Ольгу Мамедову, а в січні 2020 року її засновником стала юристка Надія Петрученко.

Переможець має спільний номер телефону +380504659897 із ТОВ «Вишгородська сонячна електростанція» і ТОВ «Майданівська сонячна електростанція» юриста Романа Петрученка, а також із ТОВ «Фурси Енерджи Групп» і ТОВ «Фас Енерджи Юкрейн», якими він керує, тоді як засновником є компанія «FAS Energy» (Саудівська Аравія).

Із переможцем за адресою Кловський узвіз, буд. 7, оф. 7 прописане ТОВ «Дніпровський вітровий парк» Романа Петрученка, Костянтина Горкуценка і Дениса Гуненкова.

Також Надія і Роман Петрученки володіють ТОВ «ЕсПіПі Девелопмент Юкрейн».