Поліція розслідує розкрадання на будівництві футбольних полів за 55 мільйонів, які чиновники ОДА таємно роздали трьом фірмам
26.01.2020   //   389 Переглядів

Поліція розслідує можливе розкрадання бюджетних коштів, виділених Одеською ОДА на закупівлю товарів та робіт із облаштування дитячих майданчиків та футбольних полів у ПП «Тамірат», ТОВ «Одесаміськбуд» та ТОВ «Будінвест-профі». Про це йдеться в ухвалі Приморського райсуду м. Одеси від 8 січня.

За даними слідства, Управління капітального будівництва Одеської облдержадміністрації, починаючи з 1 грудня 2018 р., уклало 39 договорів про закупівлю товарів, робіт та послуг з облаштування та реконструкції дитячих майданчиків та футбольних полів на території міста Одеси та Одеської області.

  • 15 договорів із «Тамірат» на загальну суму 21,77 млн грн.;
  • 16 договорів із «Одесаміськбуд» на 20, 96 млн грн.;
  • 8 договорів із «Будінвест-профі» на 11,54 млн грн.

Станом на серпень 2019 року за цими договорами «Тамірат» отримав 8,34 млн грн., «Одесаміськбуд» – 5,83 млн грн., «Будінвест-профі» – 5,04 млн грн. Тобто на рахунки трьох підприємств перераховано понад 19,20 млн грн.

Слідчі встановили, що більшість угод були укладені на початку грудня 2018 року, а вже у 26-28 грудня 2018 р. були підписані акти приймання-передачі виконаних робіт, коли фактично роботи ще не були виконані.

Суд надав слідчим доступ до інформації про рух грошей по рахункам Управління капітального будівництва Одеської ОДА. Раніше суд надав доступ до документації щодо замовлення Управління ОДА у трьох фірм будівництва, реконструкції та капітального ремонту спортивних майданчиків та рахунків «Тамірат», «Одесаміськбуд» та «Будінвест-профі».

Як повідомляли «Наші гроші», у грудні 2018 р. Управління капітального будівництва Одеської ОДА уклало 17 угод щодо будівництва, реконструкції та капітального ремонту спортивних майданчиків на загальну суму 24,66 млн грн.

Вартість кожної з укладених угод була трохи меншою від встановленого законом порогу в 1,50 млн грн., після якого будівельники ОДА мали би проводити відкриті торги зі щонайменше двома учасниками. Зменшення вартості закупівлі нижче порогу дозволило управлінню проводити закупівлі, укладаючи угоди з непрозоро обраними підрядниками.

Підсумкові відомості ресурсів і кошториси до договорів не були опубліковані, що не дозволяло порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Наразі «Тамітат» називається ПП «Легасо-трейд». Воно прописане у Львові, власником та директором вказано мешканця Краснограду Харківської обл. Тараса Пилипенка. Раніше «Тамітат» належав одеситу Костянтину Якименку, який керував ПП «Шекєр» з Одещини, яким володіла одеситка Ірина Сердюк.

«Одесміськбуд»  зареєстрували в 2016 р. як «Укрбуд Інвест Лтд» на директора Іллю Махна, а потім переписали під новою назвою на адвоката Олега Бєлосевича і директора Юрія Воронова. Останній був кандидатом у депутати Авангардівської селищної ради, очолюючи відділ продаж ТОВ «Кріопром-Газ-Ізмаїл».

«Будінвест-Профі» з-під Одеси належить директору Юлії Волковій. Колись вона шукала в Одесі роботу офіс-менеджера.