Уряд перевів закупівлі палива та комп’ютерів на «Професійні закупівлі» попри протест Мінюсту щодо негативного досвіду
13.01.2020   //   773 Переглядів

У 2020 році низка міністерств та відомств мають перевести закупівлі палива та офісної техніки на централізовану закупівельну організацію. Відповідне розпорядження Кабінет міністрів 27 грудня прийняв попри зауваження Міністерства юстиції.

Цим розпорядженням до сфери державної установи «Професійні закупівлі» з 1 березня переходять тендери та закупівлі за рамковими угодами 16 урядових структур. Йдеться про товари класифікатору «нафта і дистиляти» 09130000-9, офісне устаткування та приладдя 30190000-7, машини для обробки даних 30210000-4, комп’ютерне обладнання 30230000-0.

З 1 вересня це мають зробити ще 67 міністерств та центральних органів влади (переліки тут).

В уряді прогнозують зменшення можливостей для отримання неправомірної вигоди учасниками тіньових схем, скорочення чисельності персоналу замовників, відповідальних за організацію тендерів, та спрощення доступу до інформації про закупівлі.

«Початок роботи ЦЗО ДУ «Професійні закупівлі» є позитивним сигналом щодо можливості створення ЦЗО на місцевому рівні», – йдеться у висновку Секретаріату Кабміну, який є у розпорядженні «Наших грошей».

Фінансування «Професійних закупівель» передбачалось влаштувати за рахунок зменшення коштів державного бюджету, які передбачались на проведення Всеукраїнського перепису населення у 2020 році.

Разом з тим, Мінюстом надано застереження, що реалізація може призвести до неможливості здійснити оперативно закупівлі, оскільки об’єднання великої замовників за одним і тим самим предметом закупівлі забезпечить застосування виключно процедури відкритих торгів.

Також міністр Денис Малюська вказував на негативний досвід Мінюсту по закупівлі паперу через ДУ «Професійні закупівлі» у 2017 році. Тоді міністерство отримало папір виробництва Російської Федерації, через що виникала потреба збільшення ціни після закупівлі у зв’язку з курсовою різницею. Однак зрештою позиція Мінюсту не була врахована і уряд прийняв своє розпорядження.

Від «Наших грошей»: у 2017 році переможцями тендерів «Професійних закупівель» на постачання паперу на загальну суму 2,78 млн грн. були ТОВ «Український папір», ТОВ «Техноюг», ТОВ «Ваш автограф» і ТОВ «КС бюро». Хто саме з них поставив російский папір – Мін’юст не повідомив.