Суд виправдав начосвіти, яку звинувачували у хабарництві за оренду приміщення під магазин
13.01.2020   //   116 Переглядів

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області визнав невинуватою у зловживанні впливом начальницю управління освіти Калуської міської ради Ірину Люклян. Про це пише видання «Курс».

У липні 2017 р. правоохоронці повідомили про затримання Люклян. За версією слідства, посадовиця взяла 10 тис грн. хабара у підприємця за здачу в оренду приміщення під магазин. Справу почали розслідувати за ч. 3 ст. 368 КК України – одержання хабара службовою особою, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. По завершенні досудового розслідування справу Люклян перекваліфікували на менш сувору – зловживання впливом.

За версією слідства, у червні 2017 р. підприємець звернувся до Люклян з питанням про оренду приміщення Калуської ЗОШ №6 на вул. Литвина. Начальниця повідомила, що це приміщення орендувати не вдасться, і запропонувала інший варіант – приміщення школи №4 на вул. Коновальця. При цьому Люклян нібито пообіцяла посприяти у передачі приміщення за 10 тис грн.: вплинути на членів комісії з надання в оренду об’єктів комунальної власності, членом якої є представник управління освіти.

17 липня 2017 р. підприємець передав Люклян у конверті 10 тис грн. Тоді її і затримали.

Ірина Люклян у суді вини не визнала. Від дачі показів відмовилась і просила суд визнати її невинуватою, оскільки в цьому випадку це була провокація злочину.

Чоловік, який хотів орендувати приміщення, у суді підтвердив, що Люклян вимагала кошти за позитивне рішення щодо оренди. Він розповів, що зранку 17 липня взяв 10  тис грн. та пішов до відділу поліції у Франківську. Там він подав заяву про вчинення злочину і разом з працівниками поліції поїхав до Калуша, де правоохоронці в присутності понятих нанесли на гроші спеціальну речовину. Він відніс конверт у кабінет і передав Люклян. Та взяла конверт з грошима, поклала у стіл і запевнила, що все буде добре, оскільки у комісії з питань оренди є її людина.

Керівник комісії з питань оренди комунального майна, заступник мера Калуша розповів, що у серпні 2017 комісія отримала заяву від підприємця на оренду приміщень ЗОШ №4, але жодних документів до заяви не було надано, сам підприємець на розгляд питання не прийшов. Тому комісія відмовила в оренді. Представниця управління освіти, за його словами, участі в засіданні комісії не брала.

Заступниця Люклян, яка входить до складу комісії, теж підтвердила, що не брала участі у засіданні комісії, оскільки перебувала у відпустці. Вона запевнила суд, що Ірина Люклян не зверталася до неї з жодними проханнями щодо здачі в оренду приміщення ЗОШ №4.

Суд також встановив, що чоловік, який хотів орендувати приміщення, не був зареєстрований підприємцем. Також під час перевірки телефонної книги, повідомлень на «Viber» не виявлено інформації, яка б підтверджувала злочинну діяльність Люклян. А стенограма розмови 17 липня між потенційним орендарем і Люклян не містить обіцянки останньої вплинути на рішення комісії.

Суд взяв до уваги і те, що на руках Люклян не виявили спеціальної речовини, якою позначали купюри.

Дослідивши докази і покази свідків, суд дійшов висновку, що сторона обвинувачення не надала суду достатніх та переконливих доказів для доведення винуватості Ірини Люклян в тому, що вона одержала неправомірну вигоду.

Калуський міськрайонний суд визнав Ірину Люклян невинуватою та виправдав її у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.