АІС не зміг відбити півмільйона гривень штрафу за «мовчанку» у відповідь на запити АМКУ
30.12.2019   //   114 Переглядів

Касаційний господарський суд підтримав Антимонопольний комітет у спорі за позовом ІП «АІС-Полтава» щодо скасування рішення регулятора про накладення на компанію 454,30 тис. грн штрафу за неподання інформації не вимогу. Про це свідчить постанова суду від 24 грудня.

У суді компанія наполягала, що спірні вимоги від 27 лютого 2018 року були видані головою тервідділення поза межами наданих йому повноважень, адже доручення голови АМКУ щодо перевірки її дій діяло у період його видачі – з 20 вересня 2017 до 28 березня 2018, і саме у цей період Відділення мало провести дослідження. Відтак, пояснював позивач, вимоги були видані поза межами компетенції цього відділення.

Проте суди вирішили, що згадана перевірка включає в себе перелік дій, що потребують певного часу на виконання, а отже в даному випадку не може йтись про порушення з боку антимонопольників.

Верховний суд підтримав висновки судів нижчих інстанцій.

«Звертаючись з касаційною скаргою, ІП «АІС-Полтава» не спростувало наведених висновків та не довело неправильного застосування ними норм матеріального і процесуального права як передумови для скасування прийнятих ними судових рішень», – резюмував суд.

Відзначимо, у лютому Хмельницьке ОТВ АМКУ наклало на «Радіал-Україна» та «АІС-Полтава» сумарно 908,60 тис. грн штрафу за ненадання інформації на 11-ть вимог. Тоді повідомлялось, що Відділення проаналізувало публічні закупівлі 2016-2017 років, встановивши, що згадані фірми спільно взяли участь у 342 тендерах.

А 22 березня цього року Хмельницьке ОТВ АМКУ оштрафувало компанії загалом на 608 тис. грн за спотворення результатів п’яти тендерів щодо придбання автомобілів у 2016-2017 роках.

За інформацією «Наших грошей», Хмельницьке тервідділення намагалось винести розгляд висновків в основній справі на тимчасову адміністративну колегію (ТАК), аби порушники понесли суттєвіші фінансові втрати за численні тендерні змови по всій Україні, однак безуспішно. Після доопрацювань справи центральний апарат АМКУ зволікав із погодженням попередніх висновків.

Нагадаємо, що в Антимонопольному комітеті діє система «затвердження» усіх дій регіональних відділень у центральному апараті. Тобто без дозволу апаратників Юрія Терентьєва регіональні відділення вже не можуть самостійно приймати рішення про покарання змовників.

З 23 грудня 2019 року ТОВ «Радіал-Україна» припинене. Засновником прописаної у Києві фірми було ТДВ «Гармонія» харків’янина Владислава Кулікова, який виступав бенефіціарним власником разом з Олександром Грабійчуком. «Гармонія» раніше юридично знаходилась за адресою – провулок Балтійський, 20 у Києві разом із ТОВ «Група компаній “АІС”», до якої входить ІП «АІС-Полтава» Сергія Труша та Андрія Цюрюпа.

Група компаній «АІС» пов’язана з  нардепом Дмитром Святашем (раніше – Партія регіонів, зараз – «Відродження») та екс-нардепом від Партії регіонів Василем Поляковим.