АМКУ оштрафував «енергоатомних» змовників, про яких писали «НГ.Запоріжжя»
28.12.2019   //   333 Переглядів

Запорізьке територіальне відділення АМКУ оштрафувало ТОВ «ТТЦ “Електроніка-Н”» та ТОВ «ТТЦ “Николаев”» на загалом 243 тис. грн за розіграш тендерів відокремлених підрозділів ДП «НАЕК “Енергоатом”» «Южно-Української АЕС» та «Запорізької АЕС» у 2016 та 2018 роках. Про це свідчить рішення Відділення від 11 грудня.

Йдеться про закупівлі з’єднувачів та контактних елементів загальною очікуваною вартістю 951,82 тис. грн, що були організовані «Запорізькою АЕС» та «Южно-Українською АЕС» відповідно.

Перемогу у двох тендерах здобуло ТОВ «ТТЦ “Електроніка-Н”». У кожному випадку конкуренцію компанії склало ТОВ «ТТЦ “Николаев”». Відзначимо також, що на торги в Южноукраїнську прийшли також дві інші компанії, проте одна з них навіть не подала конкурсних документів для участі.

Раніше «Наші гроші.Запоріжжя» виявили, що «ТТЦ «Електроніка-Н» на одній із закупівель вказала у якості контактного номер телефону (0512)23-63-97, який раніше використовував «ТТЦ «Николаев».

Фірми 9 разів брали участь разом у закупівлях, з яких 5 разів були єдиними конкурентами. Окрім цього, власниця ТОВ «ТТЦ «Николаев» – Вікторія Індиченко, також зареєстрована як підприємець і вона також одного разу брала участь у закупівлі, де конкурувала з «ТТЦ “Електроніка-Н”».

Антимонопольники підтвердили, що до вересня 2019 року Індиченко була засновником та директором «ТТЦ “Николаев”», упродовж січня 2016-листопада 2018-го працювала менеджером в «ТТЦ “Електроніка-Н”», а як ФОП орендувала в останньої з компаній приміщення та поставляла їй товари. Крім того, відповідачі у справі АМКУ отримували послуги з супроводження програмного забезпечення в одного і того ж підприємця – Маргарити Артьоменко.

Також спеціалісти Відділення встановили:

  • Протягом 2016-2018 років фірми перебували у сталих господарських відносинах;
  • Використовували одні і ті ж засоби зв’язку та спільні IP-адреси;
  • Під час участі в торгах фірми діяли синхронно, в тому числі, в один день отримали забезпечення тендерних пропозицій у вигляді банківських гарантій одного і того ж банку, видані в один і той же день з майже послідовними номерами. До того ж антимонопольники відзначили спільні помилки в листах про надання гарантій;
  • Документи учасників містили схожості в оформленні.

Зважаючи на сукупність зібраних фактів, Відділення кваліфікувало дії компаній як антиконкурентні узгоджені, що привели до спотворення результатів торгів.

Жоден з відповідачів не надав заперечень на висновки АМКУ.

Врешті, ТОВ «ТТЦ “Николаев”» отримало 125 тис. грн штрафу, а ТОВ «ТТЦ “Електроніка-Н”» – 118 тис. грн. Обидві компанії також не зможуть брати участі у публічних конкурентних закупівлях протягом наступних трьох років.

Нагадаємо, сьогодні ТОВ «ТТЦ “Николаев”» зареєстроване на Ростислава Ільєнка з Горлівки Донецької області, а ТОВ «ТТЦ “Електроніка-Н”» на Миколу Сіренка з Луганської області