АМКУ не встигає публікувати рішення Тендерної колегії у визначений законом строк
27.12.2019   //   464 Переглядів

Адміністративна колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг допускає публікацію власних рішень у «Прозорро» із запізненням відносно визначених законом строків. Про це відомо з даних системи «Прозорро».

Протягом останніх місяців щонайменше тричі Тендерна колегія АМКУ із запізненням публікувала рішення у межах розгляду скарг учасників публічних закупівель .

На тендері «Криворіжтепломережі» щодо придбання сталевих труб на очікувану суму 8,29 млн грн. 26 жовтня, у суботу, учасник ринку ВК «Сантехмонтаж» завантажив скаргу. Рішенням від 30 жовтня Тендерна колегія АМКУ прийняла скаргу до розгляду. Того ж дня рішення Колегії мало бути опубліковане у системі «Прозорро», як цього вимагає п.3 ст.18 Закону «Про публічні закупівлі»:

«Орган оскарження у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дня внесення скарги до реєстру скарг, повинен розмістити в системі електронних закупівель рішення про прийняття скарги до розгляду із зазначенням дати, часу і місця розгляду скарги або обґрунтоване рішення про залишення скарги без розгляду, або рішення про припинення розгляду скарги. Система електронних закупівель автоматично оприлюднює прийняті органом оскарження рішення на веб-порталі Уповноваженого органу та розсилає повідомлення суб’єкту оскарження та замовнику».

Проте рішення було опубліковане лише об 11 годині 31 жовтня, тобто, на четвертий день з дня внесення учасником скарги.

Аналогічну норму АМКУ порушив при публікації рішення про прийняття скарги до розгляду у межах тендеру КП «Вінницька транспортна компанія» щодо закупівлі електричної енергії на очікувану суму 76,50 млн грн.

ТОВ «Прикарпатенерготрейд» завантажило скаргу до системи «Прозорро» 29 листопада, у п’ятницю, а Комітет опублікував рішення про прийняття її до розгляду – о 00:00 5 грудня. Фактично, АМКУ спізнився буквально на секунду, адже система зафіксувала датою публікації – уже 5 грудня, а не 4.

Крім того, в АМКУ допустили запізнілу публікацію фінального рішення за результатами розгляду скарги.

Це сталось у рамках нині активної закупівлі Департаментом охорони здоров’я виконавчого комітету КМДА лікарських засобів для лікування онкологічних хворих за 3,59 млн грн.

ТОВ «Медікор,ЛТД» завантажило скаргу 22 листопада, а 5 грудня, у четвер, Тендерна колегія прийняла рішення за результатом її розгляду. Повний текст рішення, згідно з Законом та зважаючи на вихідні дні, мав бути опублікований у системі «Прозорро», до 10 грудня включно. Проте він опублікований лише 11-го – об 01:11.

«Протягом одного робочого дня після прийняття рішення за результатами розгляду скарги орган оскарження в електронній системі закупівель надає інформацію про резолютивну частину рішення та протягом трьох робочих днів з дня його прийняття розміщує рішення в електронній системі закупівель. Рішення за результатами розгляду скарги відразу після розміщення в електронній системі автоматично оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу і надсилається суб’єкту оскарження та замовнику», – п.11, ст. 18 Закону «Про публічні закупівлі».

Юлія Костюк, «Наші гроші»