Новачок із технікою «труханівців» виграв у них 126 мільйонів на дороги Черкащини
25.12.2019   //   467 Переглядів

Служба автомобільних доріг у Черкаській області 21 грудня за результатами тендеру замовила ПП «Канів-Граніт» утримання доріг на 126,30 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На 2020 рік замовили експлуатаційне утримання 316 км автодоріг державного значення і штучних споруд на них, а саме влаштування дорожнього одягу, встановлення бар’єрного огородження, автопавільйонів, дорожніх знаків та освітлення, нанесення розмітки тощо.

Підсумкова відомість ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів і робіт із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Ціна угоди всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 128,00 млн грн.

Два підприємства не допустили до аукціону. ДочП «Черкаський облавтодор» не сплатило тендерне забезпечення. ТОВ «СУНП «Автострада» відхилили за відсутність документів на підтвердження досвіду виконання аналогічного договору. При цьому в складі його тендерної пропозиції були аналогічний договір, довідки, акти і відгук від бюджетного замовника-балансоутримувача, тому незрозуміло, що мається на увазі у протоколі.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Ростдорстрой» із групи авторитетного бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Його кінцевими бенефіціарами через фірми «Оттема» (Угорщина), «Мурфілд Індастріз Ел.Пі», «Логоформ Корп» і «Хіллмонт Інк» (Кіпр) значаться Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» Труханова, а директором є Олексій Андрюшин.

Із 2016 року НАБУ веде кримінальне провадження щодо можливої розтрати 800 млн грн. на тендерах Трухановим, посадовцями міськради, «Ростдорстрою» і низки інших фірм.

Місцевий «Канів-Граніт» належить Арегназан Авеян та Абову Авеяну. Останній володів нині припиненим СТОВ «Тростянецьке» із Самвелом Авеяном і Сарібеком Варданяном.

Переможець орендує снігоочисну машину у відхиленого «Черкаського облавтодору» і три вантажівки в одеського  ТОВ «Будівельна компанія «Ескадор» Олександра Моісеєва, яким керує вищезгаданий бенефіціар єдиного суперника «Ростдорстрой» Євген Коновалов.

Нагадаємо, у 2017 році «Канів-Граніт» фігурував у кримінальному провадженні поліції про можливе заволодіння бюджетними коштами на капремонті доріг у Каневі протягом 2016-2017 років. Але відтоді нових ухвал по цій справі в судовому реєстрі не з’являлось.

Із 2016 року переможець отримав ремонтних підрядів на 658,30 млн грн. Причому великі підряди Черкаської САД на утримання доріг він почав вигравати лише влітку 2019 року.