Українська тезка російського виробника поставить обладнання для ЗАЕС на 82 мільйони
19.12.2019   //   189 Переглядів

ДП «НАЕК «Енергоатом» 13 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «Діаконт» обладнання на 81,98 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У травні 2020 року поставлять систему промислового телебачення для енергоблоку №5 Запорізької АЕС. Система включає три робочих місця операторів, софт, шафи живлення та цифрової передачі сигналів, телевізійні передавальні пристрої, кабелі, комплектуючі вироби, спецінструмент і допоміжне обладнання. Постачальник вказав себе виробником.

Гарантійний строк становить два роки після введення в дію або три роки після поставки.

Ціна угоди всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 82,56 млн грн.

Тендерна документація вимагала від учасників мати досвід постачання електротехнічного обладнання, систем промислового телебачення, запасних частин до них або обладнання радіаційного контролю саме «для потреб АЕС», але потім це обмеження було прибране.

Єдиним конкурентом була фірма «AWTEX GmbH» (Німеччина) із продукцією компанії «Ahlberg Cameras AB» (Швеція), причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. Суперник із капіталом 25 тис євро належить Григорію Аркадійовичу Гельману із міста Потсдам у Німеччині, народженому 19 жовтня 1986 року, який колись був прописаний у Києві.

Українським «Діаконтом» із-під Києва володіють директор Микола Дроган та Вадим Жданенко. Раніше партнерами Дрогана були Ірина Дудка та Валерій Чалайдюк. У 2013-2014 році переможець узяв підрядів на 3,22 млн грн., а з 2016 року – на 207,98 млн грн.

У 2018 році «Наші гроші» зафіксували, що український «Діаконт» подавав на тендер філії «Прикарпаттрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» документ, де зазначалось, що в 2015 році його посадові особи проходили професійні навчання, організовані російським ЗАТ «Діаконт».

Російський «Діаконт» виробляє радіаційно-стійке телевізійне обладнання, технологічне обладнання, роботизовані діагностичні комплекси та системи управління для АЕС, а за даними казахських ЗМІ, є одним із двох підприємств світу, які виготовляють радіаційно-стійкі об’єктиви-трансфокатори (другим виробником, імовірно, може бути вищезгадана шведська «Ahlberg Cameras AB»). Торік він не був повторно внесений у список після спливу річних санкцій РНБОУ разом із фірмою «Diakont s.r.l.» з Італії, якою на момент потрапляння під українські санкції володів його гендиректор Михайло Федосовський.