Партнера довіреної особи Тимошенко зобов’язали знести будинок, самовільно зведений на Трухановому острові
13.12.2019   //   311 Переглядів

Суд задовольнив позов держпідприємства «Квант» і зобов’язав Бориса Романюка за власний рахунок знести самочинно побудований ним житловий будинок на Трухановому острові. Про це свідчить рішення Дніпровського райсуду Києва від 3 грудня.

Фото взято зі звіту Держаудитслужби про діяльності ДП НДІ Квант у 2015-2017 рр-1

У 2009 році РВ Фонду держмайна по м. Києву передало в оренду ТОВ «Каштанове місто» держмайно – нежилі приміщення водно-спортивної бази «Імпульс» площею 231,7 кв м, які перебувають на балансі ДП «Квант». Це майно знаходиться на ділянці площею 1,24 га по вул. Труханівській, 18.

Разом з тим комісія ДП «Квант» у 2016 році у ході інвентаризації свого майна виявила, що на цій же ділянці збудований двоповерховий житловий будинок площею 258,6 кв м.

Право власності на нього у 2010 році рішенням Дніпровського райсуду Києва (суддя Ластовка Н. Д.) було визнано за Борисом Романюком. Зауважимо, що це рішення не внесене до судового держреєстру.

13 грудня 2013 року Романюк продав будинок Ользі Солоневич, яка, у свою чергу, 23 квітня 2014 року перепродала його на користь приватної організації «Дитячо-юнацька спортивна школа «Столиця-Спорт».

За результатами розгляду доводів сторін суд скасував держреєстрацію права власності на житловий будинок за Солоневич та ДЮСШ «Столиця-Спорт» та зобов’язав Романюка знести його.

Зокрема, суд послався на те, що рішення Дніпровського райсуду було скасоване Апеляційним судом Києва, який встановив, що будівництво житлового будинку проведене самовільно на ділянці, що належить на праві власності державі та знаходиться в користуванні ДП «Квант», дозволи на забудову та згоди місцевих органів влади і ДП щодо набуття права власності на вказане нерухоме майно Романюку не надавалися, об’єкт не прийнятий в експлуатацію, жодні документи в БТІ не подані.

ДП «Квант» включено до складу ДК «Укроборонпром», воно є підприємством оборонно-промислового комплексу та має стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Борис Романюк з 2008 по 2016 рр був співзасновником ТОВ «ІБК «Столиця», кінцевими власниками якого потім стали Марина Познякова, Раймондас Тумєнас і Агне Рузгиєне з Литви та Іван Молчанов з Києва.

Останній є сином відомої київської забудовниці Владислави Молчанової, з якою Борис Романюк до початку 2000-х років були співзасновниками ЗАТ «Ре-Альве». На виборах президента у 2019 році Молчанова була довіреною особою кандидата в президенти Юлії Тимошенко по Святошинському району Києва.

Владислава Молчанова і Раймондас Тумєнас є власниками будівельної компанії Stolitsa Group.

Борис Романюк разом з Іваном Молчановим та Сергієм Коровченком також є засновниками ТОВ «Арт-Сістем». Коровченка ЗМІ називають цивільним чоловіком Молчанової. У 2007-2010 рр він був помічником тодішнього нардепа Андрія Портнова.

Сестра Коровченка Яна Нестор, яка теж була помічницею Портнова, є дружиною Віталія Нестора, що був довіреною особою кандидата в президенти Юлії Тимошенко по Дарницькому району Києва.

У свою чергу Ольга Солоневич є співзасновницею ряду підприємств, зокрема, ТОВ «Соло Плюс», ТОВ «Столиця-ІФО», обслуговуючого кооперативу «Бриз 2019», ТОВ «Архітектурна спілка» (вже ліквідоване). Також Солоневич до 2002 року була одним із засновників ТОВ «Будівельні технології», яке у подальшому перетворилося на однойменне ПАТ і власником якого на сьогодні є Дмітрій Буряк – російський бізнесмен, відомий як девелопер будівельних проектів «DeVision» у Литві та Україні, а також виробник біологічно активних добавок.

Засновниками ТОВ «Каштанове місто» є кіпрська компанія «Намбел Холдінгс Лімітед» і ТОВ «КУА «Бізнес-Гарант», яке діє від імені та в інтересах ПЗНВІФ «Арагон». Кінцевими бенефіціарними власниками фірми є Агне Рузгиєне, Раймондас Тумєнас, Марина Познякова та Іван Молчанов.

Засновником ТОВ «ДЮСШ «Столиця-Спорт» є кіпрська компанія «Нео-Контор Лімітед», а керівником – Ігор Очеретяний.