Прокуратура розслідує завищення цін на центрифуги та мікроскопи за 47 мільйонів, які поставив фігурант кримінальної справи
12.12.2019   //   252 Переглядів

Прокуратура вважає, що службовці ТОВ «Хімлаборреактив», постачаючи Департаменту охорони здоров`я Полтавської облдержадміністрації медичні вироби за бюджетні кошти, зробили надбавку за ціну товару вище ніж на 10% до закупівельної ціни товару, і привласнили гроші в особливо великих розмірах. Про це йдеться в ухвалі Подільського райсуду міста Києва від 4 грудня.

Слідчі з’ясували, що у 2018 р. за результатами проведених конкурсних торгів Департамент охорони здоров`я Полтавської ОДА та «Хімлаборреактив» уклали угоду про закупівлю лабораторних центрифуг та бінокулярних мікроскопів. В подальшому Департамент перерахував кошти фірмі.

Водночас, ГУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України встановило, що ТОВ «Хімлаборреактив» імпортувало в Україну ці медичні вироби та поставило їх Департаменту ОДА за ціну, яка перевищує граничну націнку в 10% до закупівельної ціни товару, що суперечить вимогам постанови Кабміну від 17.10.2008 р., тобто незаконно заволоділо бюджетними коштами, які виділялись для закупівлі медичних виробів, завищивши ціни.

Суд надав слідчим доступ до документів Департаменту охорони здоров`я Полтавської обласної державної адміністрації про закуплю у ТОВ «Хімлаборреактив» медичних виробів.

Як повідомляло видання «Зміст», минулого року Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА за кошти Світового банку закупив у київського ТОВ «Хімлаборреактив» 945 лабораторних центрифуг та 37 бінокулярних мікроскопів для медустанов області за 46,66 млн грн.

На участь у закупівлі подавалися також австрійська фірма JV TORRAMMA GmbH and Medesa s.r.o., яка пропонувала за обладнання 68,40 млн грн. і дві українські фірми: чернігівське ТОВ «Інтерсистем» з пропозицією 20,68 млн грн. і київське ТОВ «Ілатанмед», яке запропонувало 4,79 млн грн. Однак, дві останні заявки відхили через невідповідність умовам технічного завдання.

«Хімлаборреактивом» володіє британська фірма «Кемлаб інвест лтд» Рональда Райнера. Раніше співвласниками переможця були контролер ПАТ «Макрохім» Борис Храновський та контролер ТОВ «АЛТ Україна Лтд» Василь Соколинський. «Наші гроші» вже повідомляли про розіграші бюджетних закупівель цими трьома компаніями.

Нагадаємо, прокуратура підозрює посадовців Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОВЦА у привласненні коштів на закупівлі у «Хімлаборреактиву» постів спостереження за станом атмосферного повітря на 41,74 млн грн. Слідство вважає, що аналізатори, поставлені через офшор, не були сертифіковані в Україні. А КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» Донецької облради, на баланс якого Департамент передав пости, не було суб’єктом моніторингу довкілля і не мало кваліфікованого персоналу, тому закуплені пости не були задіяні у моніторингу.