АМКУ спіймав Одеську міськраду на «підігруванні» столовій для малозабезпечених з сумнівною репутацією
12.12.2019   //   89 Переглядів

Одеське територіальне відділення АМКУ зобов’язало Одеську міську раду у двомісячний строк припинити порушувати конкурентне законодавства та розрахувати орендну плату за оренду комунального майна для чотирьох суб’єктів господарювання, виокремлених з когорти решти орендарів. Про це свідчить рішення Відділення від 26 листопада.

Спеціалісти Відділення встановили, що спірним рішенням від 12 грудня 2018 року Одеська міська рада поставила чотирьох суб’єктів господарювання у привілейоване становище на фоні інших орендарів нерухомого майна територіальної громади Одеси, проігнорувавши вирахування для них розміру орендної плати за загальною методикою.

Йдеться про орендну плату розміром 1 грн/рік за кожне орендоване приміщення для КП «Одеське міське проектно-виробниче бюро архітектури та містобудування», КП «Туристичний інформаційний центр міста Одеси», КП «Центр екологічних проблем та ініціатив», фірми «Варіон» (у вигляді ТОВ) та ФОП Головняк Таїсії. При чому, згадані орендарі не брали участі у конкурсі на право оренди приміщень.

Станом на дату прийняття спірного рішення, йдеться у рішенні, застосуванню підлягала Методика розрахунку орендної плати за оренду комунального нерухомого майна, затверджена Постановою Кабміну у жовтні 1995 року із змінами та доповненнями:

  • Для розміщення торговельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів, виданих українською мовою – 5%;
  • Для торговельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів, виданих іноземними мовами -10%
  • Для закладів ресторанного господарства з постачання страв, приготовлених централізовано для споживання в інших місцях -13%
  • Для офісних приміщень, крім офісних приміщень операторів телекомунікацій, які надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету -18% і т.д.

На засіданні комісії з питань планування, бюджету та фінансів Одеської міськради 13 вересня цього року депутати вирішили «прийняти до відома» надані раніше рекомендації регулятора з приводу усунення порушення, а також скерували антимонопольникам відповідного листа. Проте станом на 23 вересня так і не вчинили жодних дій в цьому напрямі.

Одеське ОТВ АМКУ визнало дії місцевої міської ради такими, що порушують конкурентне законодавство та зобов’язало припинити порушення у строк до 2 місяців.

Нагадаємо, ТОВ Фірма «Варіон» зі статутним фондом в 1 тис. грн належить Вікторії Дановій з Одеси. Фірма орендує дві столові, у яких годують малозабезпечених (на Черемушках та Пересипі) Місцеві ЗМІ повідомляють, що вже у 2019 році річний розмір орендної плати цих комунальних приміщень для компанії мав би скласти 585 тис. грн, а не 1 гривню.

Відзначимо, згадані столові потрапляли у центр уваги журналістів кількома скандалами, зокрема, щодо антисанітарії на кухнях та завищенні кількості реально приготованих гарячих обідів для малозабезпечених, які оплачує міський бюджет.