Після звернення «Тисни» АМКУ оштрафував матір та сина, які розіграли гроші на постачанні хліба
11.12.2019   //   141 Переглядів

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету в Закарпатській області оштрафувала підприємців Василя та Марію Мишаничів на 40 тис грн. за антиконкурентні дії на торгах. Про це рішення повідомляється на сайті Bihus.info.

Йдеться про їхню участь в п’ятьох тендерах в Закарпатській області.

Про змову цих учасників на торгах «Наші гроші. Львів» написали в березні цього року. Переможець тодішніх торгів Василь Мишанич змагався за постачання хліба зі своєю матір’ю Марією Мишанич і отримав від відділу освіти Воловецької райдержадміністрації Закарпатської області 312 тис грн. Родинні зв’язки редакції у телефонній розмові підтвердив сам підприємець.

Крім того, учасники подали на торги довідки з однаковими помилками, наприклад, довідку про відсутність судимості. Підприємці також розмістили свої телефони разом туристичних сайтах про відпочинок в Карпатах. Згідно з тендерними документами, Марія Мишанич орендує в переможця автомобіль Renault Trafic та приміщення, де той веде свою підприємницьку діяльність.

Після публікації «Наших грошей. Львів»  юристи «Тисни» (Bihus.info) надіслали звернення до замовника, в якому вказали про пов’язаність учасників. На це тендерний комітет відповів, що ця інформація не свідчить про антиконкурентні дії між учасниками, однак договір з переможцем розірвав.

Також юристи «Тисни» та «Центру громадського моніторингу» надіслали звернення в АМКУ. Комітет встановив, що учасники зазначали в документах однакову електронну пошту та ідентичний номер телефону. Відтак Василь Мишанич отримав 25 тис грн. штрафу, а його мати Марія Мишанич – 15 тис грн. Учасники не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.