Суд зобов’язав АМКУ повторно розглянути заяву про перегляд від порушника, бо перша відповідь виявилась незаконною
08.12.2019   //   203 Переглядів

Касаційний господарський суд зобов’язав Івано-Франківське ОТВ АМКУ повторно розглянути заяву КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» про перегляд рішення регулятора від 2016 року, оскільки надана за першим разом відповідь Відділення виявилась незаконною. Про це свідчить постанова суду від 2 грудня.

З’ясувалось, що Івано-Франківське відділення АМКУ відмовило у перегляді рішення у незаконний спосіб, а саме усупереч визначеній законом процедурі.

Так, 14 грудня 2016 року Івано-Франківське ОТВ АМКУ оштрафувало КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» за зловживання монопольним становищем на ринку послуг з утримання будинків і споруд у межах Івано-Франківська та прилеглих населених пунктів у період 2015 – першого кварталу 2016 років.

Йшлося про застосування скоригованих тарифів на послуги з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем для мешканців 89 будинків і не застосування такого механізму для мешканців усіх інших будинків. Сам перелік будинків під «скориговані тарифи» затвердив міський виконком рішенням від березня 2015 року.

Комунальники оскаржили рішення регулятора у судовому порядку, проте програли у всіх трьох інстанціях.

У травні 2018 року підприємство звернулось до Івано-Франківського відділення АМКУ із заяво про перегляд рішення, пояснюючи, що воно було прийняте на підставі недостовірної інформації. Мовляв, антимонопольники не досліджували наявності об’єктивних причин для встановлення спірного тарифу – адже він був передбачений рішенням Виконкому.

У відповідь на заяву івано-франківські антимонопольники листом за підписом голови Відділення повідомили підприємству про відмову у перегляді рішення. Раніше, зазначалось у листі, Антимонопольний комітет за наслідками перевірки спірного рішення залишив його без змін.

Ознайомившись з листом, комунальна «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» знову подала до суду, тепер вже у судовому порядку змушуючи антимонопольників переглянути рішення. І добилась свого.

Справа в тому, що згідно з положеннями Закону «Про захист економічної конкуренції» та Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, органи АМКУ у відповідь на заяву про перегляд рішення можуть: залишити заяву без руху або без розгляду, а за результатами розгляду заяви:

  • Залишити рішення без змін;
  • Змінити рішення;
  • Скасувати рішення;
  • Прийняти нове рішення.

Але орган АМКУ не може відмовити заявнику у перегляді рішення, пояснили суди.

«Недотримання процедури розгляду заяви позивача, відмова в перегляді рішення органу Антимонопольного комітету України, яка не передбачена приписами Закону “Про захист економічної конкуренції” та Правилами розгляду справ є безумовною підставою для визнання таких дій незаконними», – констатував Верховний суд.

Так, Касаційний господарський суд залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій.

Постанова суду набрала законної сили у момент її прийняття та є остаточною, тож Івано-Франківське відділення АМКУ зобов’язане повторно розглянути заяву КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» про перегляд спірного рішення.