Суд першої інстанції скасував 55 млн грн штрафу для Тігіпка за опосередковану купівлю заводу у росіян
05.12.2019   //   202 Переглядів

Господарський суд Києва задовольнив позов естонської компанії «Блоссом Інвестментс Оу» проти Антимонопольного комітету про визнання недійсним рішення регулятора щодо 55 млн грн штрафу за бездозвільне опосередковане придбання контрольного пакету ПАТ «Дніпрометиз». Про це свідчить рішення суду від 21 листопада.

Суд відкинув висновки АМКУ про опосередковане здійснення компанією «Блоссом Інвестментс Оу» з групи ТАС Сергія Тігіпка контролю над ПАТ «Дніпрометиз» після придбання 100% акцій компанії «Діалзоне Холдинг Лтд» (Віргінські острови) та фактичного управління господарською діяльністю «Дніпрометизу», аргументувавши своє рішення наступним:

  • Придбання 100% акцій «Діалзоне Холдинг Лтд» було здійснене з метою перепродажу (з моменту придбання акцій «Блоссом Інвестментс Оу» взяло зобов’язання про утримання від голосування у органах управління «Діалзоне Холдинг Лтд»);
  • Оскільки компанія не брала участі у голосуванні в органах управління «Діалзоне Холдинг Лтд», опосередковане одержання контролю над «Дніпрометизом» не відбулось;
  • Включення компанією «Діалзоне Холдинг Лтд» до складу наглядової ради ПАТ «Дніпрометиз» своїх представників не свідчить про опосередковане одержання контролю позивачем над «Дніпрометизом», оскільки позивач не здійснював контролю над компанією «Діалзоне Холдинг Лтд» – а лише придбав 100% акцій цієї компанії для перепродажу.

Нагадаємо, 25 квітня Антимонопольний комітет визнав порушенням конкурентного законодавства дії компанії «Блоссом Інвестментс Оу» з придбання 100% акцій компанії «Діалзоне Холдинг Лтд». Остання з компаній володіє 98,66% акцій ПАТ «Дніпрометиз», тож йшлося про концентрацію шляхом опосередкованого контролю над «Дніпрометизом».

За вчинене порушення «Блоссом Інвестментс Оу» отримало 55 млн грн штрафу.

Того ж дня, 25 квітня, державні уповноважені АМКУ розглянули заяву кіпрської компанії «Devisal Limited» з групи ТАС та ПАТ «Дніпрометиз» від листопада 2017 року про надання дозволу на концентрацію у вигляді придбання компанією «Devisal Limited» у компанії «Діалзоне Холдинг Лтд» акцій «Дніпрометизу». Відповіддю стала відмова – і закриття провадження без прийняття рішення по суті.

«Ми маємо справу з взаємопов’язаними етапами однієї трансакції, що має єдину економічну мету: передання контролю над ПрАТ «Дніпрометиз» від Групи «Сєвєрсталь», кінцевим бенефіціарним власником (контролером) якої є громадянин Російської Федерації О.О. Мордашов до Групи ТАС», – резюмував тоді регулятор.

Голова АМКУ Юрій Терентьєв коментував рішення АМКУ:

«Визнано, що зазначена транзакція була здійснена з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та санкційного законодавства».

Ще раз відзначимо, що «етапами трансакції» були:

  • Опосередковане набуття контролю компанією «Блоссом Інвестментс Ау» над ПАТ «Дніпрометиз» у компанії «Камбей Сервісез Лімітед» (через придбання акцій компанії «Діалзоне Холдинг Лтд»);
  • Придбання компанією «Devisal Limited» у компанії «Діалзоне Холдинг Лтд» акцій ПАТ «Дніпрометиз».