Після публікації «НГ.Львів» центр екстреної медицини знизив ціни на 10%, але переплата залишається
03.12.2019   //   136 Переглядів

Львівський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф 7 листопада уклав додаткову угоду із ПП «Сана Ко» про зменшення суми договору на закупівлю ліків на 77 тис грн. – до 740 тис грн.

Про це пишуть «Наші гроші. Львів», які першими написали про завищення цін закупівлі медзакладку.

В жовтні 2019 року обласний центр медицини катастроф за результатами тендеру уклав договір із приватним підприємство «Сана Ко» на придбання ліків для зупинки кровотечі та видалення тромбів загальною вартістю 817 тис грн.  Деякі ліки придбали за ціною значно вищою, ніж на ринку. Наприклад, 20 упаковок препарату металізе ліофізілат купили по 39,4 тис. грн за упаковку.

Середня вартість металізе у аптеках становить близько 29 тис. грн, що на 10 тис. грн дешевше, ніж ціна, за якою придбали ліки львівські медики. Отож, обласний центр екстреної медичної допомоги переплатить за ліки щонайменше 200 тис. грн.

Після публікації юристи проєкту «Тисни» («Bihus.info») звернулись із скаргою до замовника, а тому медики ініціювали переговори із постачальником препаратів. В результаті 7 листопада було укладено додаткову угоду, за якою вартість ліків зменшилась на 77 тис грн.

Також центр медицини катастроф надіслав виданню лист-відповідь, у якому зазначив, що планує використовувати препарат у 2019-2020 роках, а тому вимагав постачання ліків, які мають термін придатності не менш, ніж 70% від загального терміну придатності, а тому що саме ця вимога суттєво впливає на вартість.

Також у відповіді медзаклад додав, що провів дослідження закупівель даного препарату іншими медичними закладами і з’ясував, що у тих ціни були нижчими. Однак він пояснив це відсутністю вимоги із терміном придатності на рівні 70%.

В свою чергу «НГ. Львів» з’ясувало, що медзаклади України купують такі ліки значно дешевше. І справді, у Вінниці, де цей товар купували по 28 тис. грн за упаковку, термін придатності становив 50%, однак у «База спеціального медичного постачання» у місті Житомирі зазначала, що термін придатності препаратів, які постачатиме переможець тендеру, повинні становити 75% від загального, і придбала медпрепарат по 25 тис грн./од.

Приватне підприємство «Сана Ко» із статутним капіталом в 400 грн зареєстроване в Одесі, а його власником і директором є Оксана Кошель. За даними «Прозорро», з травня 2016 року фірма отримала замовлень на 275,94 млн грн.