На вимогу АМКУ прибрати нецінові критерії з 130-мільйонних тендерів комунальники просто знизили їх вагу з 30% до 25%
02.12.2019   //   0 Переглядів

ЛКП «Зелене місто» вдруге провело закупівлю робіт з реконструкції систем теплозабезпечення за 130 млн грн, модифікувавши дискримінаційну вимогу тендерної документації, яку Адміністративна колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг напередодні зобов’язувала прибрати. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Мова про тендер Львівського комунального підприємства «Зелене місто» щодо робіт з реконструкції систем теплозабезпечення групи будинків Шевченківського району Львова з впровадженням індивідуальних теплових пунктів «ІТП» у кількості 84 одиниці.

Замовник оголосив про закупівлю очікуваною вартістю 130 млн грн 21 жовтня цього року, а вже 30 жовтня один із учасників ринку, ТОВ «БРК Термотехнолоджі», подав скаргу в АМКУ на дискримінаційні вимоги оприлюдненої тендерної документації.

В одному з пунктів скарг компанія оскаржувала встановлені комунальниками критерії та методику оцінки тендерних пропозицій. Справа в тому, що замовник вирішив оцінювати тендерні пропозиції учасників за ціновими (75%) та неціновими критеріями (25%).

Так, у розрахунок приведеної ціни у якості нецінових критеріїв замовник включив питому вагу:

  • середньорічного обороту учасників (менше 65 млн грн – 0%, більше 65 млн грн – 11%, більше 97,5 млн грн – 17%)
  • наявності сертифікату ISO 9001 (4%)
  • наявності сертифікату OHSAS 18001 (4%)

До розгляду скарги не дійшло – учасник відкликав її. А вже наступного дня подав нову уточнену скаргу, проте АМКУ залишив її без розгляду. Причиною цьому стала несплата скаржником коштів за подання скарги. Відкликавши першу скаргу, компанія вирішила, що може перекинути сплачені за неї кошти на другу скаргу, проте мала внести повторну суму до оплати.

Аукціон у межах закупівлі відбувся між чотирма учасниками 7 листопада. Найдешевшу цінову пропозицію зробило ТОВ «Будівельна компанія Тепле місто» (124,78 млн грн), другу у ціновому рейтингу відмітку зайняло ТОВ «Енергосервіс Н» (125 млн грн), третю – ТОВ «ВКП “Котлогаз”» (128,70 млн грн) та четверту – ТОВ «СП “Укрінтерм”» (129,99 млн грн).

Оскільки замовник застосував формулу оцінки, що включає нецінові критерії, переможною в аукціоні виявилась не найдешевша, а третя із перелічених пропозицій – від ТОВ «ВКП “Котлогаз”» Геннадія Бутка та Розіти Бутко з Кременчука, що майже на 4мільйони гривень дорожча від найдешевшої.

Відзначимо, у «БРК Термотехнолоджі» вже успішно оскаржували методику «Зеленого міста» щодо оцінки тендерних пропозицій.

13 вересня у межах аналогічної процедури закупівлі Тендерна колегія АМКУ підтримала скаргу компанії та зобов’язала замовника внести зміни до тендерної документації.

На тодішніх торгах замовник намагався впровадити формулу визначення приведеної ціни із відведенням неціновим критеріям оцінки 30%. Йшлося про такий розподіл:

  • середньорічний оборот учасників (менше 100 млн грн – 0%, більше 100 млн грн – 20%);
  • наявність сертифікату ISO 9001:2015 (5%);
  • наявності сертифікату OHSAS 18001 (5%).

Приймаючи рішення на користь скаржника, державні уповноважені пояснили, що замовник не довів, що для предмету закупівлі не існує постійно діючого ринку і є потреба встановити нецінові критерії оцінки тендерних пропозицій, а також не довів необхідності встановлення згаданих умов «у наведеній редакції».

Тоді замовник не став вносити зміни до тендерної документації, натомість відмінив процедуру закупівлі, зіславшись на «неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель».

Також відзначимо, що це перші спроби ЛКП «Зелене місто» впровадити дискримінаційну методику оцінки тендерних пропозицій. У 2017-2018 роках «Зелене місто» намагалось провести аналогічну закупівлю, застосовуючи для оцінки пропозицій учасників лише один критерійціну.

Директором ЛКП «Зелене місто» є Вадим Ноздря, депутат Київської міської ради. Був членом фракції «Об’єднання “Самопоміч”», з осені 2018-го – позафранкційний. Є генеральним директором групи компаній «Істіл» Мохаммада Захура.

Юлія Костюк, «Наші гроші»