Вільногірські гірники поза «Прозорро» злили 120 мільйонів на земляні роботи
28.11.2019   //   314 Переглядів

Філія «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» у жовтні-листопаді уклало чотири угоди з ТОВ «Промислове підприємство «Гідроспецсервіс» про гідромеханізовані земляні роботи на загальну суму 120,36 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року виконають гідромеханізоване днопоглиблення відстійного ставка хвостосховища балки Скажена від хвостів збагачувального виробництва, а також розчищення від хвостів збагачувального виробництва дільниці хвостосховища балки Скажена та балки Боженарівка з укладкою у відвал з влаштуванням обвалування.

Обсяг і деталі замовлення невідомі, оскільки замовник не оприлюднив договори.

«Вільногірський ГМК» провів нинішні закупівлі як комерційні на майданчику «zakupki.prom.ua», а потім опублікував звіти про укладені договори у «Прозорро».

Вартість договору перевищувала поріг для звичайних замовників на товари і послуги у 200 тис грн., після якого гірники мали би проводити відкриті торги за законом «Про публічні закупівлі» на одному з авторизованих у системі «Прозорро» майданчиків.

Раніше комбінати «ОГХК» проводили закупівлі через відкриті торги у «Прозорро». Отже, тоді вони вважали, що є замовниками у розумінні закону «Про публічні закупівлі» та мають проводити тендери за вимогами цього закону лише на майданчиках, підключених до «Прозорро». Однак у 2018 році вони перейшли на приватний майданчик і звіти.

«ПП «Гідроспецсервіс» зі статутним капіталом 1 тис грн. був створений в 2017 році у Верхньодніпровську Дніпропетровської області. Його засновником є директор Едуард Запорозький з Кам’янського, а підписантом значиться Станіслав Александрович.

За даними системи «YouControl», номер телефону фірми 0963086828 також використовує київське ТОВ «Нікас» Антона Миронюка з окупованого Перевальська Луганської області.

Запорозький також володіє дніпровськими ТОВ «Компанія «Експрес Трейд» з Юрієм Степановим і Євгеном Свіченським та ТОВ «Гранит Альянс» з Юрієм Степановим і Миколою Бозбеєм. Бозбей з окупованої Горлівки є співзасновником ТОВ «Новгородський машинобудівельний завод» («НМЗ») із прифронтового Новгородського та горлівським ТОВ «Ремтехсервіс» разом із горлівцями Олександром Мітішовим та Ігорем Ринжою.

Усього з 2017 року підрядник отримав підрядів виключно «ОГХК» на 268,15 млн грн.