АМКУ повторно оштрафував тендерного змовника, який розпиляв 12 мільйонів на реконструкції басейну
28.11.2019   //   252 Переглядів

Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітет повторно оштрафувало ТОВ «Пласт» і приватного підприємця Івана Якиміва за змову та антконкурентні дії під час тендеру на реконструкцію басейну Буської ДЮСШ. «Пласт» сплатить штраф 34 тис грн., а Якимів – 31 тис грн. Про це пишуть «Наші гроші. Львів» з посиланням на рішення АМКУ, яке було оприлюднили 25 листопада.

Басейн в місті Буськ був відкрити 12 липня 2019 року після тривалої реконструкції і ще більш тривалих торгів – тендер на реконструкцію оголошували чотири рази.

Як повідомляли «Наші гроші. Львів» в розслідуванні «Затяжний заплив», така кількість торгів була зумовлена непереборним бажанням тендерного комітету відділу освіти Буської райдержадміністрації віддати підряд на 12 млн грн. саме фірмі «Пласт».

Під час першої закупівлі «Пласт» конкурував з компанією «Галицький будівельник», власником 50% статутного капіталу обох є Петро Орихівський. Така «конкуренція» заборонена законом і після публікації матеріалу  тендерний комітет скасував закупівлю. Згодом Антимонопольний комітет підтвердив виявлені порушення і оштрафував обидві фірмі сумарно на понад 100 тис грн.

Проте «Пласт» прийшов на торги вдруге, а тендерний комітет відхилив двох конкурентів: ПП «ЛВ-Арка» і ТОВ «Терон девелопмент». Остання фірма оскаржила це рішення в АМКУ, їх скарга була задоволена, а торги відмінені.

Проте, з четвертої спроби товариство «Пласт» такі стало переможцем торгів. Змагання відбувалось між ним, «Терон девелопмент» та підприємцем Якимівим. Фірма отримала підряд і басейн було урочисто відкрито.

Але Антимонопольний комітет підтвердив пов’язаність підприємства та підприємства. «Пласт» та Якимів мають спільну адресу реєстрації, користуються однаковим номером телефону, аналогічно оформлюють документи довільної форми тощо.

АМКУ також встановив, що обидва учасники обслуговуються у одному банківському відділенні, користуються спільною IP-адресою та розробку проектно-кошторисної документації замовляли у однієї компанії.

Ні ТОВ «Пласт», ні Іван Якимів не надали заперечень щодо висновків Антимонопольного комітету. Окрім штрафу, фірма та приватний підприємець не зможуть брати участь у відкритих торгах протягом трьох років.

ТОВ «Пласт» зареєстроване у м. Перемишляни, а його власниками є Петро Орихівський(50%), Василь Орихівський та Олеся Васильків (по 25% статутного капіталу).