Чеська фірма українців продала «Енергоатому» теплообмінників з Чехії на мільйон євро
24.11.2019   //   341 Переглядів

ДП «НАЕК «Енергоатом» 7 жовтня за результатами тендеру замовило компанії «Norma Trade Engineering s.r.o.» (Чехія) теплообмінників на 1,03 млн євро, або 28,78 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У січні 2020 року поставлять 45 теплообмінних касет виробництва чеської «MICo, spol. s r.o.»  Карела і Юрія Деннерів до сепаратора-пароперегрівача СПП-220М для енергоблоку №1 Рівненської АЕС по 22 906 євро. Гарантійний строк експлуатації складає два роки.

Ціна угоди на 20% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 36,25 млн грн.

Створена в 2017 році чеська фірма «Norma Trade Engineering s.r.o.» Вікторії та Вадима Жданенків із Києва вперше отримала державний підряд в Україні. Вадим Жданенко також володіє ТОВ «Діаконт» із Київської області разом з його директором Миколою Дроганом.

Єдиним допущеним конкурентом була компанія «Medi-Complet s.r.o.» (Словаччина) киянина Дмитра Соколюка, яку представляє словак Мартін Райман, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Суперник пропонував продукцію ТОВ «Атомспецсервіс» (Росія) Олександра Міщенка і Володимира Гермашова, чиїми партнерами є держконцерн «Росатом» і ЗАТ «Діаконт», яке в 2018 році було виведене з-під санкцій РНБО України.

У 2018 році «Наші гроші» зафіксували, що український «Діаконт» подавав на тендер філії «Прикарпаттрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» документ, де зазначалось, що в 2015 році його посадові особи проходили професійні навчання, організовані російським «Діаконтом».

Дві інші фірми не допустили до нинішнього аукціону. ТОВ «ТМСпецмаш» із продукцією російського «Атомспецсервісу» запропонувало неправильні умови поставки та не мало аналогічного досвідк. ТОВ «Компанія «Енергопром» із продукцією фірми «Slovenske Energeticke Strojarne, a.s.» (Словаччина) запропонувало неправильні умови розрахунків і строк поставки та не надало підписаний виробником проект техумов або техзавдання.

Раніше «Енергопром» скаржився в АМКУ, але не оплатив скаргу. Скаржник заявляв, що ці сепаратори-пароперегрівачі виготовлені словацькою «Slovenske Energeticke Strojarne, a.s.» в 1978 році. Він вимагав прибрати вимогу про з’єднання труб з трубними дошками зварюванням, щоб учасники могли запропонувати обладнання оригінального заводу-виробника, який не застосовує зварювання для з’єднання труб з трубними дошками.