Суд витребував у фірми оточення Шуфрича комплекс біля Дарницького мосту, приватизований у 2001 році
18.11.2019   //   623 Переглядів

Суд витребував від ТОВ «Приватбудсервіс» у комунальну власність в особі Київради цілісний майновий комплекс на Набережно-Печерській дорозі, 8. Про це свідчить рішення Господарського суду м. Києва від 23 жовтня.

Йдеться про три будівлі загальною площею 230 кв м. У 2001 році цей майновий комплекс було включено до переліку об’єктів, які підлягають приватизації – шляхом продажу на комерційному конкурсі.

Однак, невдовзі начальник Регіонального відділення ФДМУ по м. Києву зобов’язав представництво ФДМУ у Харківському районі столиці призупинити всі дії з приватизації у зв’язку зі змінами меж адміністративних районів Києва.

Втім, представництво ФДМУ у Харківському районі столиці все одно провело конкурс і визначило переможця – ТОВ «Ласпі», якому за 310 тис грн комплекс був проданий 26 жовтня 2001 року.

У подальшому, ТОВ «Ласпі» у 2007 році продало комплекс ТОВ «Астрая», яке через кілька місяців у тому ж році відчужило майно на користь ТОВ «Приватбудсервіс».

У 2014 році Вищий адмінсуд за позовом прокурора м. Києва скасував наказ представництва ФДМУ у Харківському районі 2001 року про затвердження переможця конкурсу. Своє рішення суд обґрунтував невиконанням представництвом наказу РВ ФДМУ по м. Києву щодо призупинення всіх дій по приватизації, а також перевищенням своїх повноважень конкурсною комісією. Суд дійшов висновку, що майно вибуло без наявності волі власника.

Разом з тим суд поновив прокуратурі строк позовної давності, який закінчився ще у 2006 році. Суд пояснив це тим, що наказ представництва ФДМ у Харківському районі м. Києва був скасований Вищим адмінсудом лише у 2014 році. А відсутність цього судового рішення унеможливлювало подачу прокурором позову.

Засновниками ТОВ «Приватбудсервіс» є Тетяна Півак, Валентина Сохадзе і Вячеслав Черепаня, який був помічником нардепа Нестора Шуфрича у чотирьох скликаннях (з 2002 по 2019 рр). Керівником фірми є Олександр Скакун.

Вячеслав Черепаня – це бізнес-партнер родини Шуфричів. Зокрема, Черепаня і вже покійна мати нардепа Марія Шуфрич були співзасновниками ТОВ «Реал Груп», яке, у свою чергу, було співзасновником ТОВ «Ласпі», що вже ліквідоване.

Валентина Сохадзе є керівником ТОВ «Сільмаш-Груп», одним із засновників якого є колишній помічник Шуфрича Вячеслав Піонтковський, що також був співзасновником ТОВ «Ласпі».

Тетяна Півак є співзасновницею ТОВ «АВЕ» разом із Оленою Півак, що теж була у засновниках ТОВ «Ласпі».