«Імпел Гріффін» доводить свою неучасть у змові на харчових тендерах Міноборони «поширенням у ЗМІ чорного PR про компанію»
18.11.2019   //   1 Переглядів

Господарський суд Києва скасував 32,57 млн грн штрафу для ТОВ «Імпел Гріффін Груп» за розіграші харчових тендерів Міністерства оборони у 2016 році. Про це свідчить рішення суду від 30 жовтня.

На переконання суду, у спірному рішенні Комітет не дослідив і не встановив обставин узгодження поведінки учасників торгів, зокрема, способу, у який могла узгоджуватись їхня поведінка.

В основу рішення про невинуватість одного з 22 відповідачів у справі, «Імпел Гріффін Груп», лягли такі тези суду:

  • Відмова позивача від подальшої участі у торгах від 9 березня 2016 року пояснюється збігом обставин: у зв`язку з поширенням у ЗМІ чорного PR про компанію позивача. Так, факт опублікування статей, що містять негативну інформацію щодо позивача у зв`язку із участю в торгах Міноборони, свідчить про наявність конкуренції з боку інших учасників торгів та ставить під сумнів можливість технічної участі позивача у торгах Міноборони;
  • Перебування певних учасників торгів у господарських відносини із одними і тими ж двома підприємцями пояснюється специфікою послуг, що ними надаються (програмне забезпечення M.E.Doc, доступу до бази даних, що міститься на порталі ua- tenders.com);
  • Участь представників «Імпел Гріффін Груп» у круглому столі в лютому 2016 року в Центральному будинку офіцерів Збройних сил, присвяченому подальшому наданню послуг харчування, та проведення огляду приміщень та обладнання продовольчої служби військових частин з 24 по 27 лютого 2016 року, свідчить про те, що позивач здійснював підготовку до подальшої участі у торгах з метою отримання перемоги.

Нагадаємо, 4 квітня Антимонопольний комітет оштрафував загалом на 869,27 млн грн компанії, які у 2016 році брали участь закупівлях послуг харчування Міністерством оборони на загальну суму 2,20 млрд грн.

АМКУ під керівництвом на той момент державної уповноваженої Агії Загребельської встановив, що 22 фірми подали заявки на торги, але потім організовано відкликали. Це дало можливість отримати підряди за найвищими цінами ТОВ «Геус груп» на 895,92 млн грн, ТОВ «Візит» на 681,61 млн грн, ТОВ «Авіка» на 374,30 млн грн, ПП «Артек-Союз,ЧП» на 345,50 млн грн.