Зять головлікаря отримав службову квартиру, тестя підозрюють в переплаті 7 мільйонів за томограф
15.11.2019   //   0 Переглядів

Виконавчий комітет Миколаївської міської ради видав Василю Сосновському службову квартиру житловою площею 25 кв м.

За даними «Центру журналістських розслідувань», відповідне рішення виконком ухвалив 8 листопада.

Василь Сосновський працює ортопедом-травматологом в міській лікарні №5. Він є зятем головного лікаря  «Миколаївської обласної клінічної лікарні» Миколаївської облради Петра Римаря. Останньому належить будинок Дніпра в Миколаєві площею 265 кв м. У своїй декларації керівник обласної лікарні вказав спільне проживання з дочкою, зятем та онуком.

За даними нерухомості, Сосновському належить чверть трикімнатної квартири в Миколаєві, в якій він і прописаний. Також лікар володіє Kia Sorento 2010 року випуску, вартість якого становить близько $15 тис. За минулий рік Сосновський задекларував 100 тис грн. заробітку.

В липні цього року поліція почала розслідувати провадження №12019150000000382 про можливе зловживання службовим становищем керівництвом «Миколаївської обласної клінічної лікарні» при закупівлі в 2018-2019 роках медичного обладнання. Одним з епізодів, які встановило слідство, є закупівля в березні  лікарнею комп`ютерного томографу у ТОВ «Ілатанмед» за 19,50 млн грн. Поліція вважає, що попри необхідність відхилити пропозиції учасників, Римар давав вказівки тендерному комітету визнати переможцем «Ілатанмед». Поліція підозрює, що переплата в даному випадку могла скласти біля 7 млн грн. А тендерна документація лікарні не містила інформації, на підставі якої було сформовано очікувану вартість томографа.

За даними «ЦЖР», попри оголошення в лікарні про безкоштовні послуги томографа, найдешевше МРТ-обстеження коштує 1200 грн.

ТОВ «Ілатанмед» записане на Андрія Барінова. За даними «Прозорро», за останні три роки фірма уклала угод на 297,06 млн грн.