«Укргазвидобуванню» не вдалось відпетляти від штрафу за цінову змову по СВГ
12.11.2019   //   0 Переглядів

Господарський суд Харківської області відмовив у задоволенні позову АТ «Укргазвидобування» проти Харківського ОТВ АМКУ про скасування рішення у справі щодо цінової змови на місцевому ринку продажу скрапленого газу у лютому-березні 2015 року. Про це свідчить рішення суду від 4 листопада.

«Укргазвидобування» у судовому порядку намагалось оскаржити 14 пунктів рішення Харківського ОТВ АМКУ від 31 травня, які стосувались безпосередньо компанії.

Суд же вирішив, що спеціалісти Відділення провели належний аналіз ринку, зокрема, дослідили ціни реалізації скрапленого газу в період порушення, щоденні обсяги придбання та закупівельні ціни на скраплений газ, щоденні зміни ціни, обсяги запасів, взаємозалежність поведінки «Укргазвидобування» з іншими відповідачами у справі.

«Комітетом досліджувалося не коливання цін, а встановлювалася наявність антиконкурентних узгоджених дій. Якщо б суб`єкти господарювання у спірній справі незалежно один від одного встановлювали б роздрібні ціни на скраплений газ, керуючись об`єктивними економічними причинами, то схоже стрімке підвищення роздрібної ціни було б неможливим», – констатував суд.

Нагадаємо, харківські антимонопольники встановили, що у період з 26 лютого до 11 березня 2015 року загалом 30 відповідачів синхронно підвищили роздрібні ціни на скраплений газ. При цьому, стандартно вони застосовували різні методики оцінки вибуття запасів, у них різнилась структура витрат – щонайменше в залежності від наявності власних АГЗС, резервуарних парків та транспорту.

У Відділенні відзначали, що на момент підвищення ціни суб’єкти господарювання мали різні залишки пального і, про що свідчили середні обсяги реалізації скрапленого газу, їх мало б вистачити на різний період часу.

Виходячи із позиції відповідачів щодо визнання чи не визнання порушення конкурентного законодавства та розміру отриманого доходу у 2018-му, Відділення наклало загалом 723 760 грн штрафу (повний перелік відповідачів тут).

Відзначимо, з 2017 року Харківське ОТВ АМКУ очолював виходець з СБУ Ігор Гейда. 7 листопада цього року він подав декларацію перед звільненням. Виконуючим обов’язки керівника Відділення став заступник Гейди – Євген Приймак, виходець з МВС.

Відомо, що  Приймак раніше працював у департаменті внутрішньої безпеки МВС у Кіровоградській області. У 2017-ому завідував сектором внутрішньої безпеки у Північно-Східному міжрегіональному управлінні з питань виконання кримінальних покарань та пробації Мін’юсту, а в Харківське ОТВ АМКУ прийшов на початку 2018-го.