Закон не забороняє: АМКУ дозволив запорізьким чиновникам «дотувати» свій телеканал за кошт міста
11.11.2019   //   1 Переглядів

Запорізьке територіальне відділення АМКУ закрило провадження у справі про фінансову підтримку телеканалу «МТМ» коштом бюджету Запоріжжя. Про це свідчить рішення Відділення від 29 жовтня.

Проаналізувавши чинне законодавство, Відділення дійшло до висновку, що Запорізька міська рада має право фінансувати КП «МТМ» (телеканал «МТМ») з метою забезпечення висвітлення власної діяльності, оскільки є засновником цього ЗМІ.

Дослідження питання дотримання Запорізької міськрадою конкурентного законодавства стартувало ще у червні 2017 року – на доручення голови АМКУ.

Так, Запорізька міськрада у грудні 2015-го, серпні та грудні 2016-го прийняла ряд рішень та змін до них, якими затвердила міську цільову програму «Фінансова підтримка комунального підприємства «Муніципальна телевізійна мережа (Телеканал «МТМ») та відповідний під виконання програми бюджет.

Таким чином, щонайменше протягом 2016-2017 років міська рада фінансувала діяльність згаданого телеканалу як за Програмою, так і за укладеними додатково договорами в межах бюджетних видатків, передбачених в їх кошторисах.

«При цьому, якщо органи місцевого самоврядування замовляли висвітлення їх діяльності (укладали договори) і іншій телерадіокомпанії (як от ТОВ «Телерадіокомпанія «Алекс»»), то спірна Програма передбачала фінансове забезпечення висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування з місцевого бюджету виключно для КП «МТМ»», – відзначали антимонопольники у ході дослідження.

Нагадаємо, з 2008 року Запорізьке ОТВ АМКУ очолює заслужений юрист Олександр Білий.