АМКУ на півмільйона оштрафував ФОПа, який створював на тендерах фіктивну конкуренцію
10.11.2019   //   279 Переглядів

Територіальне відділення Антимонопольного комітету у Львівській області за порушення конкуренції на тендерах оштрафувало приватного підприємця Василя Дрозда на 476 тис. грн Підприємець сплатить штраф  у розмірі.

Про це пишуть «Наші гроші. Львів» з посиланням на рішення АМКУ від 5 листопада.

Про фіктивну конкуренцію на торгах за участі цього підприємця «НГ.Львів» написали ще у лютому 2018 року, а оскарженням займались юристи проекту «Тисни» (Bihus.info).

Мова йде про закупівлі Відділу освіти Стрийської РДА. Конкурентом Дрозда на торгах була брала приватна підприємиця Ганна Гірник. У кожному з них один із учасників «забував» подати необхідні для перемоги на торгах документи.

Також Василь Дрозд та Ганна Гірник використовували спільний номер телефону. Окрім того, у деяких закупівлях вартість продуктів, які постачав переможець стрийським освітянам, була значно вищою, ніж на ринку.

У рішенні Антимонопольний комітет також вказав інші ознаки узгодженості дій конкурентів: обидва учасники тендеру використовували одну IP-адресу, майже одночасно завантажили документи та аналогічно їх оформили, мали спільних працівників та є пов’язаними через інші компанії.

Хоча фіктивну конкуренцію створювало двоє підприємців, оштрафувати вдалося лише Василя Дрозда. Ганна Гірник припинила свою діяльність як приватний підприємець у червні 2019 року, тобто до винесення рішення Антимонопольного комітету, а тому уникне штрафу.

Василя Дрозда визнали винним у антиконкурентних діях у семи тендерах. За кожне порушення призначили 68 тис. грн штрафу. Таким чином, підприємець має сплатити 476 тис. грн штрафу та не зможе брати участь у відкритих торгах протягом трьох років.

Загалом Дрозд не переміг на жодному з тендерів, де конкурував з Гірник.