АМКУ захистив вже другу частину рішення по групі «ОККО» у справі про змову автозаправок
09.11.2019   //   325 Переглядів

Касаційний господарський суд відмовив у задоволенні позову ТОВ «ОККО-Схід» проти Антимонопольного комітету щодо скасування штрафу, накладеного на компанію за порушення конкурентного законодавства на ринку роздрібного продажу скрапленого газу у серпні 2017 року. Про це свідчить постанова суду від 31 жовтня.

Суд погодився з висновками АМКУ та судами нижчих інстанцій, що ТОВ «ОККО-Рітейл», ПП «ОККО-Бізнес Контракт» та ТОВ «ОККО-Схід» (група «ОККО») узгодили конкурентну поведінку між собою.

«Роздрібну реалізацію СВГ на АЗС «ОККО» у досліджуваний період здійснювали та відповідно безпосередньо вчиняли дії (виступали продавцями СВГ у правовідносинах зі споживачами, діючи від свого імені) саме комісіонери – ТОВ «ОККО-Рітейл» та ТОВ «ОККО-Схід» за договорами комісії, включаючи можливість отримання вигоди з урахуванням вартості реалізованого на всіх АЗС товару», – нагадав суд.

Йдеться про судовий спір, що став наслідком розслідування АМКУ щодо цінової змови на ринку скрапленого газу між групами компаній «ОККО», «Надежда», «WOG», а також ТОВ «Авантаж 7» і ТОВ «Факторінг Груп».

Комітет довів, що у серпні 2017 року загалом 16-ть суб’єктів господарювання безпідставно підвищували роздрібні ціни на скраплений газ. Компанії підіймали ціни синхронно, не беручи до уваги закупівельні прайси на газ при формуванні його роздрібної ціни.

Загальний розмір накладеного на відповідачів штрафу сягнув 40,99 млн грн. З них 6,41 млн грн припали на чотири компанії з групи «ОККО», зокрема, «ОККО-Схід» отримав штраф у розмірі 316 тис. грн.

Нагадаємо, 22 жовтня Касаційний господарський суд відправив на новий розгляд справу за позовом ще одного відповідача у згаданій справі АМКУ – ПП «ОККО Контракт».

Суд пояснив, що у рішенні АМКУ досліджувався ринок СВГ як моторного пального, що реалізується уроздріб, і не йшлось про оптову реалізацію СВГ, при цьому «ОККО Контракт» не здійснювало діяльності з роздрібної реалізації СВГ.

Додатково суд відзначив, що материнська компанія групи «ОККО», ПАТ «Концерн Галнафтогаз», не була притягнута до відповідальності, а отже учасник групи, який був задіяний на ринку, котрий не досліджувався регулятором, не міг бути притягнутим до відповідальності за порушення, вчинене іншими учасниками групи на досліджуваному Комітетом ринку.

Ще раніше, 29 серпня,  ПП «ОККО-Бізнес Контракт» програв касаційний розгляд справи проти АМКУ щодо визнання недійсним рішення регулятора у частині, що стосувалась компанію.

Зокрема, в «ОККО-Бізнес Контракт» відзначали, що були лише комітентом і не здійснювали роздрібної торгівлі газом на заправках «ОККО», мовляв, нею займались «ОККО-Схід» та «ОККО-Рітейл». Однак,  суд не погодився з аргументами «ОККО-Бізнес Контракт» і залишив рішення першої інстанції та апеляції без змін.