Поліція вважає, що аеропорт переплатив 11 мільйонів оточенню Труханова за прибиральний автомобіль за 20 мільйонів
07.11.2019   //   1 Переглядів

Поліція вважає, що посадові особи комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Одеса» значно завищили ціну тендерної пропозиції під час закупівлі аеродромного прибирального автомобіля із плужно-щіточним обладнанням та продувним агрегатом за 20 млн грн. Про це свідчить ухвала Київського райсуду Одеси від 23 жовтня.

13 липня 2018 р. «МАО» замовив ТОВ «СП з ці Пегас автотрейд» спеціалізований аеродромний прибиральний автомобіль із плужно-щіточним обладнанням та продувним агрегатом за 19,47 млн грн. При чому в угоді йшлося про авансовий платіж у розмірі 70% від вартості товару.

Слідчі встановили, що задля уникнення конкуренції під час проведення публічних торгів з боку інших дилерів спецтехніки та надання переваги продавцю, посадовці КП «МАО» у тендерній пропозиції заявили «Спеціалізований аеродромний прибиральний автомобіль із плужно-щіточним обладнанням та продувним агрегатом», хоча «СП з ці Пегас автотрейд» поставив аеропорту снігоприбиральний автомобіль Iveco Trakker AD190T36W, придбаний у офіційного дилера ТОВ «Івеко Україна».

Крім того, «СП з ці Пегас автотрейд» через три дні після отримання авансу від комунального підприємства (20.07.2018), придбав автомобіль у ТОВ «Івеко Україна» за 8,70 млн грн.

Слідство також встановило, що на обліку в ТОВ «СП з ці Пегас автотрейд» автомобіль Iveco Trakker AD190T36W не перебував.

23 жовтня суд надав доступ до відповідної вантажно-митної декларації, яка знаходиться в Київській ДФС в Міжнародному аеропорту «Бориспіль».

Засновниками створеного у 2017 р. ТОВ «СП з ці Пегас автотрейд» є Олена Коновалова та Олена Векша, директор Олексій Холодов.

Олена Коновалова разом з Євгеном Коноваловим і депутатом Одеської міськради Юрієм Шумахером є засновницею Обслуговуючого кооперативу «Дачно-будівельний кооператив «Чорноморська Рів’єра».

Шумахер пройшов в міськраду за списками партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова. Коновалов теж балотувався по цих списках, але до ради не потрапив.

У 2011-2012 рр. разом із Шумахером співзасновником «Чорноморської Рів’єри» було ТОВ «Арк Спа», директором якого була донька мера Одеси Катерина Труханова, а засновниками – Юрій Шумахер і ТОВ «Інвестиційна група «Рост». «Арк Спа» було ліквідоване у 2014 році.

Інвестиційна група «Рост» з 2014 р. перебуває у стані припинення. Її засновниками є Юрій Шумахер і компанія «Соєр і Брантон Лтд» (Тортола), засновником якої значиться панамець Санчез Антарес Максіміно.

У 2012 році Юрій Шумахер був співзаносником ТОВ «Алькор-S» разом з Андрієм Іванчо. Останній разом зТрухановим є співзасновниками ГО «Українська федерація таїландського боксу Муей-Тай».

Згідно з даними «Прозорро», у 2018-2019 рр. «СП з ці Пегас автотрейд» отримав два замовленні і обидва від КП «Міжнародний аеропорт Одеса». Крім прибирального автомобіля за 19,47 млн, аеропорт також купив у фірми снігоприбиральну щітку із гофрованого сталевого дроту за 235 тис грн.